šialená irónia života

Autor: Dominika Dongova | 31.7.2012 o 8:25 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  834x

Chcela by som byť bábkou...takou, ktorú vezmeš, položíš do postele, pobozkáš na dobrú noc a pošleš do krajiny snov... Ona by bola odvážna, nebála by sa nástrah, lebo by vedela, že čokoľvek sa jej stane v tom krutom svete, že ktokoľvek jej tam ublíži zmizne z jej sveta, hneď ako sa premiestni do inej snovej krajiny...

Matoka with her rag dollyMatoka with her rag dollyBy MiriamBJDolls

Keby to už nevládala vydržať, jednoducho by sa "štípla", tak jemne nenásilne, pretože nemá rada bolesť, aj keď ju občas miluje... Jednoducho by sa "uštipla", a vedela by, že to bol iba sen, ktorý sa skončil. Žiadne zlomené srdce, ona by tam len ležala, taká malá, zaplátaná, bez citov.

Neusmievala by sa, ale ani neplakala. Jednoducho by bola sama sebou, taká zraniteľná a zároveň nedotknuteľná. V tichu duše by však vedela, že tie sny sú jej skutočnosťou, ktorú si však za žiadnu cenu nechce pripustiť.

Prosila by svojho bábkového anjela, nech sa nad ňou zmiluje, ale vedela, že ju nepočúva. Teda občas áno, nechce byť ku nemu krutá, ale nie tak ako by si sama želala.

Chcela by utekať, zbaliť si veci a ísť do krajiny plnej lásky, kde by zlo na ňu nemalo žiadny dosah. Avšak nemôže, len leží, nehybne a čaká dokedy príde a nevezme ju do rúk. Nevie však kedy ten moment nastane, pri ňom si zvykla, že iné veci sú dôležitejšie ako ona.

"Prečo?" Pýta sa a zároveň ju odpoveď vôbec nezaujíma.

Šialená irónia života.

Hladí a čaká.

Príde?

To ona netuší, ale vieru má, tá jej vždy pomohla.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?