Čakáreň

Autor: Dominika Dongova | 24.11.2012 o 10:24 | Karma článku: 5,78 | Prečítané:  448x

Biela miestnosť plná holých stien. Bolo tam ticho, iba v pozadí sa ozýval zvuk nástrojov. Vzala som si lístok, a posadila sa medzi ostatných. Pohľady. Tichý úškrn v rohu miestnosti. 24. Ešte minimálne 24 hodín, 24 minút, 24 sekúnd. Možno 24 rokov, 24 mesiacov..

Sedím. Otvoria sa dvere: „Ďalší prosím." Nikto sa nezdvihne. Pán v modrom obleku telefonuje, a len prikývne na znak pochopenia. „Pristúpte", povedal mu ten vo dverách. „Prepáčte, nemám čas!"

„V tom prípade, ďalší poprosím!" Ozve sa pani v oranžovom - vraj ešte nie je pripravená. Myslím, že čítala. Tá oproti od nervozity si dva krát bez rozmyslu poklepala po kosti.

Neboli pripravení. Začujem rozhovor: „Čakám na radu, nie nevstúpim....až neskôr." Do toho ženský hlas po mojej ľavej ruke: „Áno zlato, vybavím to, ale nie teraz." Dieťa vytočilo matku, ona s hnevom zareaguje: „Nemohol si si to nechať na potom? Keď budeme doma, nie teraz?!"

Veľa otázok o tom prečo nie, a prečo potom...prečo zajtra, a či to nenecháme o rok - na moment keď budem pripravený na ďalší krok?

 

Aj oni sedeli oproti mne. Ako dvaja cudzinci. Nedržali sa za ruky, iba ich srdcia boli tak zvláštne spletené. Videla som to v očiach, v pohľadoch bez rečí. Hoci nikto z nich nemal chuť na chvíľu vybočiť. Chceli, a pritom čakali. Ich iniciatívne impulzy sa niekde v skrini zabudnuté flákali.  S nimi si tam bol aj ty. Neklam sám seba.

Skús sa pozrieť späť, možno len na včera. Zbadáš sa v čakárni. Ticho „jak" v chlebárni. :) Veď aj zajtra je deň. A keď nie, potom príde opäť o pár dni nejeden.

Lebo teraz nemám čas, to sa momentálne nedá - aj keď ťa mám rád - si len nápoveda. Potrebujem ťahák, a vlastne nie je kedy.

Poviem ti to potom, možno naposledy.

 

 

 

 

P.S. nečakaj, radšej si „zamakaj" - sme tu len raz - teraz, a už možno nikdy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?