dve ruky.

Autor: Dominika Dongova | 24.1.2013 o 7:24 | Karma článku: 8,18 | Prečítané:  446x

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že čo všetko sa s nimi dá, a čo nedá vykonať? Či ich skôr vnímate ako neodmysliteľnú samozrejmosť  vášho života?

 pinterest.com

Minule som s nimi viedla krátky rozhovor, založený na vnímaní. Bez slova. Nehľadeli sme na seba, to len ja som na nich nezmyselne ´civela´. Uvedomila som si, že som sa im nikdy nepoďakovala za to, že nerozliali pohár na dlážku, že aj keď bolo niečo studené, oni to uchopili pevne do dlaní, a klepali sa navzájom.

Nepovedala som ďakujem ani vtedy, keď mi pomohli zložiť moju prvú stavbu z kociek, postavili domček pre bábiky, načarbali prvú kresbu, zabrnkali prvé tóny na klavír. Zabudla som na ne aj vtedy, keď mi pri obliekaní pomohli.

Toľkokrát som ich brala ako samozrejmosť života - jednoducho sú tu, je to všetko len ich robota. Ale včera som si vďaka jednému človeku uvedomila, že sú to výnimočné časti môjho ja. Končatiny, s ktorými idem bez strachu do boja. Nesklamali ani na chvíľu. Vďaka nim som ťa mohla vtedy objať, a necítiť sa nesvoja.

Teraz znovu idú na plné obrátky. Vďaka nim môžem tvoriť to, čo chcem. Byť tým - kým chcem. Sú tu. Tam. Oproti. Máš ich aj ty.

Čo dobré si s nimi dnes už vykonal?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?