Koľko stojí zázrak?

Autor: Dominika Dongova | 27.3.2013 o 7:03 | Karma článku: 6,42 | Prečítané:  506x

V dnešnej dobe sa dá kúpiť všetko, tak čo poviete na taký jeden individuálny zázrak pre každého? Pred pár dňami som na starej polorozpadnutej budove natrafila na nápis s otázkou: „Koľko stojí zázrak?“ Žiadna odpoveď pod, na, ani popri. A pritom je to otázka, na ktorú existuje možno tisíc, a niekedy len jedna odpoveď. Asi som tú jednu našla..

child hopechild hopepinterest.com

„Všetko zdražuje," slová vychádzajúce z úst minimálne polovice Slovákov, pri pohľade na dnešné takpovediac choré ceny v obchodoch. Platy stagnujú, ceny stúpajú - takmer "logické" fungovanie sveta podľa tých, ktorí stoja na vrchu. Neveríme v lepšiu budúcnosť, lebo sľúbené istoty pomaly zmizli v tme.     Napriek tomu vieme, že svet, a život sa nedá len tak zrazu vynulovať. Jednoducho je taký, ako sme si ho vytvorili. Musíme žiť, a preto možno občas, ak nie neustále prosíme o zmenu, o malý zázrak, o dôkaz, že sa všetko na dobré obráti. /Nič./ Kladieme si otázky, hľadáme dôvody prečo, a potom vznikne jedna kostrbatá veta: „Koľko stojí zázrak?" Tak nejako intuitívne predpokladáme, že to bude drahá položka, veď všetko dnes niečo stojí.

Myslím si však, že si ho všetci budeme môcť, a môžeme kedykoľvek dovoliť. Stačí platiť vierou. Nemusíš automaticky veriť v toho hore, si predsa slobodný. Ver si v čo chceš, ale zároveň ver v seba, lepší svet, a v to - že aj na maličkostiach záleží. Začni však od seba. Nemrhaj energiou na sťažovanie sa, ale urob niečo, prilož ruku k dielu, a dúfaj v lepší deň. Jedna kvapka síce oceán nespraví, ale keď ich je viac - to už je more, oceán, či rieka.

Deti to zvládajú s prehľadom. Nemajú pocit, že sa niečo nedá. Jedného dňa sa po mnohých neúspešných pokusoch postavia na vlastné. Veria nám, keď ich držíme za ruku a niekam vedieme, veria, že ich nikdy nepodvedieme. Nepýtajú sa prečo by mali, nepochybujú, jednoducho veria. My sme však z tejto viery akosi časom vyrástli. Vonku je príliš veľa zla, a my predsa nechceme byť za naivného blázna...

..ale ja chcem :)

Myslím, že aj ty, lebo ten zázrak je niekde v hĺbke teba - spolu s vierou v seba ukrytý.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?