"Diabol sa skrýva v maličkostiach.."

Autor: Dominika Dongova | 20.6.2013 o 11:47 | Karma článku: 10,36 | Prečítané:  365x

Predstav si tú najmenšiu vec na svete. Máš? Možno povieš, že ňou môže byť mikrób, mini omrvinka, pre dieťa by to bol malý kamienok - či kvietok, pre podnikateľa 1cent, pre kňaza malý hriech, pre mňa? Bodka za vetou. A čo pre teba?

 /pinterest/

Každý deň máme možnosť vybrať si. Niekedy je život príliš krásny, my si všetko užívame, nevšimneme si pascu na ceste, a tak sa zrazu potkneme. O "maličkosti" dňa. Mali sme svoje zásady, ale teraz stojíme pred niečím väščím. A musíme si vybrať. Hovoríme, že jedno klamstvo, podraz, či podvod sa predsa pri tých dobrých skutkoch stratí. Ideme proti sebe. Veď predsa jedna chybná bodka nevytvorí vetu, a jedna kvapka nenávisti neublíži svetu. Ale ono je to tak, že ak si schopný spraviť niečo raz, dokážeš to spraviť znova.

Bol si si istý, že tebe sa to nestane, dnes už len dúfaš v to, že napriek tomu sa ti dariť neprestane. Keď kráčaš po ceste plnej istôt a úspechov - nezastavuj. Pretože sny sa naozaj plnia ak im veríš. A jeden chybný krok, či slovo môže zhodiť domček z karát, ako slabý vietor. Stačí veľa malých kvapiek a vznikne oceán, zopár bodiek na papieri, a namiesto konca vety hľadí na teba nedokončená veta v pancieri, jeden malý komár - jedno uštipnutie.... A preto.. Vždy hovor pravdu, aj keď svet si zvykol na dobre upravenú polopravdu. Ak ťa niečo teší, a okolie tvrdí, že na to nemáš, vraj sú lepší... Pokračuj v tom, a buď stále lepší.

 

"diabol sa skrýva v maličkostiach.."


Niekedy ho stretneš na začiatku cesty, a skúša na teba rôzne nenápadné testy. Chce ťa odradiť od toho kto si, a čomu veríš. Nevzdaj to ani teraz, ani vtedy.

Niekedy je na polceste, keď si si istý sám sebou. Never mu - preskoč nástrahy, preplaz sa, ale zostaň sebou.

Niekedy stojí pred konečným cieľom. Ty sa však chovaj akoby tam nikdy nebol.

Nech sa smeje koľko chce - je to tvoj život, a len ty vieš čo je pre teba najlepšie ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?