Zmysel života?

Autor: Dominika Dongova | 13.11.2013 o 2:39 | (upravené 18.11.2013 o 17:15) Karma článku: 5,11 | Prečítané:  563x

„...its about how to female lion protects its babies.“   Každý ho hľadá, nachádza, stráca,.. ...a každý z nás sa občas ocitne na tom mieste, ktoré je príliš chladné na myšlienky ako ďalej.

 pinterest pic.

Ráno sa zobudíš s pocitom vyhorenia, citovej samoty, uzatvorenej mysle, a pýtaš sa do priestoru kto to do pekla všetko vymyslel? Nemáš pocit, že by dni išli podľa ideálneho scenára, a úsmev? Ten sa stratil po tej dlhej ceste do neznáma. Do prázdna, ktoré opantalo tvoju mysel. A to si pred pár dňami úplne inak myslel.

Keď si sa narodil tvoj otec si povedal, raz z neho bude silný chlap, či matka zašepkala, to bude moja malá princezná. Mali sny o tebe, o nás. Postupne sme im ich predstavy upravili, na rad prišli naše. Túžby, a potom dane. Dane za nesplnené sny, odložené priania, za to kým si chcel byť, a kým naozaj si. Občas si jednoducho prosil márne. Mal si pocit, že zmyslom je uspieť, ale zlyhal si, a zostal stáť na hrane. Neskôr si bol v tom, že iba ak urobíš to čo sa páči mame, nebude to všetko márne. Potom si sa snažil prispôsobiť priateľom. Po čase si zistil, že nebolo to správne. Hromadilo sa v tebe zlyhanie, smútok, hnev na seba samého, rozčarovanie..

Pýtal si sa: „Prečo ja? Čo horšie sa mi ešte stane?"

Mlčal ten hore, ľudia okolo, všetko bolo zrazu tak veľmi dvojtvárne. Čo je teda zmyslom života? Je to o tom stáť na hrane? O úspechoch? Zdraví? Pádoch? O čakaní čo sa zajtra stane? O priateľstvách? O práci? O deťoch? O nesplnených snoch?!

Je to hlavne o tebe.

O tom, kým si, nie kým chceš byť. Pretože niekedy túžba zostane len túžbu, ale to čo sa s človekom naozaj aj stane, to jediné je smerodajné. Zmyslom je byť, dýchať a žiť. Nečakať na zázračnú niť, ktorá všetko prešije, zašije, či obšije. Nie, to môžeš len TY. Jediným zmyslom života je láska. Nemusí to byť tá z romantických filmov. Môže to byť láska k tebe samému, k ľuďom okolo, dieťaťu, práci, povinnostiam, ku každému dňu tvojho života.

Nepýtaj sa čo je zmyslom. Si to ty. Každý tvoj nádych je zmyslom vesmíru, tvoj dotyk - zmyslom tepla, tvoja láska - zmyslom naplnenia. Ak stále hľadáš niečo, čo by ťa naplnilo, pozri sa do očí malého dieťaťa. To ešte netuší čo je zmyslom, a predsa žije každý deň naplno, a cestou na ten svoj zmysel natrafí. Preto nestoj, ale kráčaj, možno len malými krokmi, ale kráčaj...Nevadí, že okolie tým možno sklameš, ale dokým dýchať neprestaneš tak kráčaj a ži.

 

Pretože tak, ako levica chráni svoje mladé, tak si chráň svoje sny, aj keby si zostal stáť na hrane života.

A vtedy?

Vtedy roztiahni krídla, a leť ako vták.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?

TECH

Nemecký fúzny reaktor je o krok bližšie k spusteniu

Do troch rokov chcú udržať skutočnú fúznu reakciu.


Už ste čítali?