"Čakám dieťa."

Autor: Dominika Dongova | 22.12.2015 o 7:22 | Karma článku: 11,32 | Prečítané:  3585x

Veta, ktorá dokáže v jednom okamihu potešiť, sklamať, alebo dokonale vyviesť z rovnováhy každú z nás. Tentokrát sa nestretla s nadšením..

Stalo sa to pár mesiacov dozadu. Zdalo sa nám, že za posledné obdobie akosi pribrala, ale pripisovali sme to spokojnosti v novom vzťahu s pánom dokonalým. Až dokedy sa sama nepriznala. „Neviem čo robiť, nechcem žiadne decko, a on už vôbec nie. Povedal mi aby som to nejako vyriešila, ale mám strach.“ Bola vždy jednou z tých úspešných, dravých žien, ktoré túžia po kariére viac ako po rodinnom kozube. Nechcela byť matkou, vedela, že ju opustí ak sa pre to malé rozhodne. Nechcela ho stratiť. Nevedela ako ďalej, hoci sme vedeli, že to bude ťažké, že nie je rodinný typ, napriek tomu sme boli za to aby si ho nechala. „Ale čo ak ma opustí?“ ... „V tom prípade, to medzi vami nebola láska. Muž v každej situácií prevezme zodpovednosť, chlapec radšej zdupká. Znie to strašne, ale práve vďaka tomuto momentu vieš, že ťa nikdy nemohol skutočne milovať. Tak naozaj. Tak nastálo. Ak chce iba jednu časť teba a druhú odmieta..vždy budeš túto skutočnosť postrádať. Neexistuje pravý čas na dieťa, neexistujú nehody, iba zodpovednosť, a skutočnosť...“

Včera sme sa stretli. Bol krásny. Má 2 týždne. Nespoznala som ju. Nikdy sa nezvykla usmievať, a teraz sa smiať neprestávala. Bola šťastná, že si toho malého človeka nakoniec nedala vziať. Ťažké, ale úžasné rozhodnutie. Až pri ňom zistila čo znamená milovať. Nezištne, bez očakávania. Ako to malé, ktoré na ňu počas nášho rozhovoru neustále hľadelo. Hoci je náročné byť slobodnou matkou, svoje rozhodnutie by nezmenila. On ju samozrejme časom opustil, ale zhora jej zoslali nového malého anjela. Konečne ju niekto potrebuje, tak naozaj. Práve pri ňom sa naučila tešiť sa bez presne stanoveného dôvodu, nežiť len podľa predpísaného návodu, užívať si prítomný okamih, a veriť v lepšiu budúcnosť. Jednoducho byť, a existovať je niekedy viac ako si vieme predstaviť. Už nie je potom, ale teraz. Miluje, lebo je milovaná. Po prvýkrát nepotrebuje láska zbytočné slová, sľuby na diaľku. Len ona a on. Láska na celý život.

Ženy sme silnejšie ako si vieme predstaviť, tak to prosím nikdy nevzdávajme. Nenechajme nikoho rozhodnúť o našej budúcnosti. Niekedy sa tie najťažšie okamihy stanú najkrajšími chvíľami nášho života.

Buďme viac ako deti.. pre nich strach neexistuje. Je iba teraz. Nie potom, nie zajtra. Dnes.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?