šialená irónia života

Autor: Dominika Dongova | 31.7.2012 o 8:25 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  845x

Chcela by som byť bábkou...takou, ktorú vezmeš, položíš do postele, pobozkáš na dobrú noc a pošleš do krajiny snov... Ona by bola odvážna, nebála by sa nástrah, lebo by vedela, že čokoľvek sa jej stane v tom krutom svete, že ktokoľvek jej tam ublíži zmizne z jej sveta, hneď ako sa premiestni do inej snovej krajiny...

Matoka with her rag dollyMatoka with her rag dollyBy MiriamBJDolls

Keby to už nevládala vydržať, jednoducho by sa "štípla", tak jemne nenásilne, pretože nemá rada bolesť, aj keď ju občas miluje... Jednoducho by sa "uštipla", a vedela by, že to bol iba sen, ktorý sa skončil. Žiadne zlomené srdce, ona by tam len ležala, taká malá, zaplátaná, bez citov.

Neusmievala by sa, ale ani neplakala. Jednoducho by bola sama sebou, taká zraniteľná a zároveň nedotknuteľná. V tichu duše by však vedela, že tie sny sú jej skutočnosťou, ktorú si však za žiadnu cenu nechce pripustiť.

Prosila by svojho bábkového anjela, nech sa nad ňou zmiluje, ale vedela, že ju nepočúva. Teda občas áno, nechce byť ku nemu krutá, ale nie tak ako by si sama želala.

Chcela by utekať, zbaliť si veci a ísť do krajiny plnej lásky, kde by zlo na ňu nemalo žiadny dosah. Avšak nemôže, len leží, nehybne a čaká dokedy príde a nevezme ju do rúk. Nevie však kedy ten moment nastane, pri ňom si zvykla, že iné veci sú dôležitejšie ako ona.

"Prečo?" Pýta sa a zároveň ju odpoveď vôbec nezaujíma.

Šialená irónia života.

Hladí a čaká.

Príde?

To ona netuší, ale vieru má, tá jej vždy pomohla.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?