piknik duší

Autor: Dominika Dongova | 12.8.2012 o 18:00 | (upravené 12.8.2012 o 18:59) Karma článku: 3,82 | Prečítané:  159x

Boli dve, každá začala so svojím príbehom....Zmenili si mená, pre pocit bezpečia. Jedna tá napravo bola Lem, druhá Ols. Podobali sa. Lem - tá smelšia sa rozhodla prehovoriť ako prvá o všetkom čo zažila na pobyte zem...

"Narodila som sa ako očakávané dieťa, rodičia ma milovali, mala som kopec priateľov, opatrovateliek, peňazí, mužov (jedného, druhého - vlastne bolo ich 10) a všetko na čo som len pomyslela. Dokončila som školu, rozhodla sa žiť sama, kúpila som si vytúžené auto, precestovala celý svet, všade ma milovali, čo ti poviem, bola som jednoducho zlatíčko. Svet bol úžasný, môj život ešte viac. Stále nemôžem uveriť prečo som tu, podľa mňa mi bolo predurčené zostať na svete koľko sa mi zachce, veď som mala toľko známostí u okolitých lekárov, plastických chirurgov a k tomu kopec peňazí. Čo tu vlastne hľadám?"

"A kto si ty?" otočila sa po dlhom rozprávaní na Ols.

"Moje meno je Ols," odvetila potichu druhá duša.

"Bolo nás 5 detí, ja som bola najstaršia. Otca si moc nepamätám, ale mama bola poklad."

Lem ju prerušila: "Aký poklad, akože boli ste tiež trošku viac pri peniazoch? Aaaa ona si to užívala - preto sa stala pokladom, mám to tak brať, či?"

Ols sa len usmiala a pokračovala ďalej: "Naša mama bola úžasná žena, dokázala sa o nás všetkých postarať úplne sama. Ľúbila nás, trávila s nami všetok voľný čas, myslela najskôr na nás a až potom na seba a napriek tomu sa nikdy na nič nesťažovala. Keď som vyrástla, chcela som ísť študovať, ale nemali sme peniaze, preto som sa rozhodla najskôr pracovať a potom ísť na školu. Po roku som si zarobila svoje prvé peniaze, mala som ich dosť na to aby som mohla pokračovať v štúdiu. Deň pred odchodom na školu mama ochorela, tentokrát to bolo iné, bolo to vážne. Potrebovala veľa peňazí na liečbu, vzdala som sa štúdia a pomohla jej. Žila iba pár mesiacov dlhšie, ale boli to najkrajšie mesiace jej života. Hovorila, že je šťastná, lebo vie, že sa postarám o súrodencov, že nezostanú sami. Celé noci sme sa rozprávali, až raz, prišla som ku jej posteli...mlčala, iba hľadela, tými smutnými očami tam do diaľky. Postarala som sa o súrodencov, všetci sú teraz na vysokej škole....som šťastná."

Lem mlčala a nechápavo hľadela. Predtým ako Ols prehovorila, zdalo sa jej nefér, že zomrela pri tom, ako sa snažila opitá dostať domov svojím novým autom. Predsa len nepila tak veľa, pár pohárov čo je toho. Ale aj tak potrebovala vedieť, ako to bolo s Ols. Preto sa jej nakoniec spýtala, ako sa sem dostala.

Ols najskôr váhala, a po chvíli odvetila: "Chcela som sa stretnúť s mamou."

"Hrdinka," povedala si sama pre seba Lem a chystala sa na odchod...

Ale len Ols vedela, že jej srdce teraz bije v tom správnom človeku. Presne o pár mesiacov na to ako mama odišla tam ďaleko....lekári zistili, že brat zdedil po matke rovnakú chorobu a jeho srdce začalo náhle zlyhávať, a ona predsa matke sľúbila, že sa o všetkých postará....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?