Malý špunt na piatu.

Autor: Dominika Dongova | 12.11.2012 o 9:07 | Karma článku: 6,37 | Prečítané:  654x

Určite aj vy máte niekoho vo svojom okolí - kto vám v priebehu pár sekúnd dokáže zdvihnúť náladu na maximum, a dodať pocit dôležitého človeka. V mojom prípade sú to oni. Päť malých špuntov.

 .com

Nó, zas pozor - malí ako malý. Vekovo sa táto „malosť" pohybuje od 2 do 13tich rokov. Ich malé veličenstvá sú zmesou chlapčensko - dievčenského pohlavia. Traja ku dvom - malým špunt anjelom.

Bola sobota, a mne už od rána zvonil telefón, "že kde soooom, čo robím, a kedy už konečne príííídem???„ Najkrajšie slová, aké človek môže počuť v dnešnej zaneprázdnenej dobe. (Ak samozrejme neberieme do úvahy slová vďaky, a iné chuťovky).

Boli ďaleko, ale sľúbili, že predsa len skoro ráno vstanú, a docestujú - aby sme sa spolu mohli aspoň na hodinu zahrať na princov a princezné, alebo iné hry pompézne.

Ďalší deň, a spolu s dverami dokorán sa na mňa vrhol hurikán objatí, a úsmevov. Cítila som sa ako v raji malých „špunt - anjelov". Moje meno v ich podaní vždy znie tak hlasne láskavo. Vtedy mám pocit, že sa so mnou roztočilo jedno veľké láskyplné rogalo.

Pripútať dobrú náladu so štipkou detinskosti, a začíname. Zvíťazil plán B - ide sa smerom do mesta na vláčik. Pozíciu rušňovodiča vystriedala naháňačka po námestí, behanie vo fontáne, točenie do kruhu pri ktorom som mala na mále - a nakoniec dvoj minútový plač najmenšieho špunta na tráve. Nič vážne sa nestalo, len zbadal oproti hračkársku pištoľ, z ktorej malé chlapča strieľalo. Je vo veku kedy ho neoklameš lízankou, tatrankou, či rýmujúcou sa spievankou. Ale slovo - zmrzlina ho dostane, a plač v okamžiku prestane.

Hodina ubehla ako minúta, je čas ísť. Nemajú radi slovo „odchádzam." Preto im ho nenápadne medzi objatia, a „pusinky"  po malých dávkach pridávam. Aj keď som sa snažila všemožne, nemohla som odísť len tak, že „čau, vidíme sa o mesiac" - pre nich to bolo nemožné. Spravili zo mňa vešiak obvešaný malými špunt - rukami, vraj: „Prosíme ťa ostaaaaaaň už nastálo tu s nami." Malé oči, ktoré sa vždy lesknú v týchto momentoch ma dojali. Ale musela som ísť, pretože čas sa vážne nedá zastaviť.

Avšak priznávam moje srdce dostali, špunti sú super - vy starší ste tie svoje deťmi nazvali :)

 

Tento príspevok patrí všetkým milujúcim rodičom, a ich úžasným deťom!

 

Hlavne tým mojím malým špunt anjelom. ***

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?