Čakáreň

Autor: Dominika Dongova | 24.11.2012 o 10:24 | Karma článku: 5,78 | Prečítané:  469x

Biela miestnosť plná holých stien. Bolo tam ticho, iba v pozadí sa ozýval zvuk nástrojov. Vzala som si lístok, a posadila sa medzi ostatných. Pohľady. Tichý úškrn v rohu miestnosti. 24. Ešte minimálne 24 hodín, 24 minút, 24 sekúnd. Možno 24 rokov, 24 mesiacov..

Sedím. Otvoria sa dvere: „Ďalší prosím." Nikto sa nezdvihne. Pán v modrom obleku telefonuje, a len prikývne na znak pochopenia. „Pristúpte", povedal mu ten vo dverách. „Prepáčte, nemám čas!"

„V tom prípade, ďalší poprosím!" Ozve sa pani v oranžovom - vraj ešte nie je pripravená. Myslím, že čítala. Tá oproti od nervozity si dva krát bez rozmyslu poklepala po kosti.

Neboli pripravení. Začujem rozhovor: „Čakám na radu, nie nevstúpim....až neskôr." Do toho ženský hlas po mojej ľavej ruke: „Áno zlato, vybavím to, ale nie teraz." Dieťa vytočilo matku, ona s hnevom zareaguje: „Nemohol si si to nechať na potom? Keď budeme doma, nie teraz?!"

Veľa otázok o tom prečo nie, a prečo potom...prečo zajtra, a či to nenecháme o rok - na moment keď budem pripravený na ďalší krok?

 

Aj oni sedeli oproti mne. Ako dvaja cudzinci. Nedržali sa za ruky, iba ich srdcia boli tak zvláštne spletené. Videla som to v očiach, v pohľadoch bez rečí. Hoci nikto z nich nemal chuť na chvíľu vybočiť. Chceli, a pritom čakali. Ich iniciatívne impulzy sa niekde v skrini zabudnuté flákali.  S nimi si tam bol aj ty. Neklam sám seba.

Skús sa pozrieť späť, možno len na včera. Zbadáš sa v čakárni. Ticho „jak" v chlebárni. :) Veď aj zajtra je deň. A keď nie, potom príde opäť o pár dni nejeden.

Lebo teraz nemám čas, to sa momentálne nedá - aj keď ťa mám rád - si len nápoveda. Potrebujem ťahák, a vlastne nie je kedy.

Poviem ti to potom, možno naposledy.

 

 

 

 

P.S. nečakaj, radšej si „zamakaj" - sme tu len raz - teraz, a už možno nikdy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?