1 000 000 overených právd, ktorá je teda tá pravá?

Autor: Dominika Dongova | 5.3.2013 o 9:35 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  503x

Otázka, ktorá nám do pár sekúnd zvraští obočie, a obklopí našu tvár ironickým úsmevom. Určite sa pri nej nevyhneme ani menšiemu frflaniu v štýle: „No o čom ďalšom nás ideš znova poučovať?“ Alebo: „Tieto overené pravdy, všetci tak veľmi milujeme.“ Veď z každého kúta tú pravú „pravdu“ neustále konzumujeme...

Napriek „otrepanému" úvodu si však tu. Pokračuješ v čítaní, a čakáš. Pýtaš sa, kde je odpoveď. Možno ťa vytáča, že ťa naťahujem. Vraj nemáš čas. Ani ja - občas. Vlastne iba v určitom zmysle slova. Času je totižto dosť pre nás všetkých. Pamätáš? Rovnakých 24 hodín pre každého. Ako koláč od starkej, či mamina špecialita pokrájaná do detailov. Narovnako.

Nebudem ťa však dlhšie naťahovať. Na čo aj. Okolo nás je veľa právd. Pravda o tom, prečo ti je na nič. Pravda o stratenej láske. Pravda, ktorá ťa vytrhne z biedy. Pravda, vďaka, ktorej budeš opäť ľuďom veriť. Pravda o konci sveta. Pravda o miestach, kde sa iba lieta. Pravda o vtákoch v tŕní. Pravda o tom, prečo ti už druhý deň v hlave výčitka na tú podlosť brní. Pravda o...

Milióny overených riešení. Ja som však spoznala iba jedno účinné. Funguje na ´sto pro´, hlavne keď mi občas na pár minút tvár zahalí ujo smútok. Je to pravda o jednej bytosti. Najdôležitejšej na svete. O tej, ktorá skrýva každú odpoveď hlboko v sebe, ale strach jej vždy to presvedčenie zatieni.

Je to pravda o TEBE. O mne, o ňom, o nás. Hlavne tá jedna o TEBE.

Okolnosti sú iba pozadím. Ty si hlavnou postavou. Tvoje myšlienky sú pravdou. Ty vieš čo je správne. Ty máš všetku silu vo svojej vlastnej hlave.

Ak sa pýtaš, kto ti pomôže? Odpoviem: TY.

A okrem toho, ten hore. Ale napriek tomu nezabúdaj - sme slobodné bytosti.

Čiže všetko je to dobre ukryté hlavne v tvojich vlastných rukách.

Nie oni sú zodpovední, nie okolie - iba TY sám. Tvoja pravda. Tvoje vlastné pocity.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?