Moje malé závislosti. To čo mám rada? "..Milujem."

Autor: Dominika Dongova | 7.3.2013 o 7:24 | Karma článku: 9,21 | Prečítané:  831x

Milujem Ráno. Hlavne to jarno-letné nakúkanie slnka spoza okien nado mnou. Beh, či iný druh športu, ktorý ma v okamihu prebudí, a spraví ma znova aj dnes duchaprítomnou. Moju sestru, to zvláštne čudo, ktorému vykúkajú spod paplóna len kučery. Strapaté afro na hlave, ktoré skrýva mnohé domorodé povery.

 pinterest.com

Milujem obrovské raňajky, to je moja každodenná úloha. Pohľad do zrkadla, keď vyzerám ráno, ako čudne milá mátoha.

Mám rada dlhé kroky do školy, vďaka ktorým prednášku opäť zrejme nestihnem. A nie, nie je to tým, že z postele sa ráno nedvihnem. Jednoducho mám čas. Rada, a hlavne na všetko.. Mám rada keď beží, a potom sa zas vlečie na chvíľu. Keď sa vlečie milujem pozorovať všetkých ľudí z profilu.

Mám rada vôňu jabĺk, a ich super chuť. Mohla by som ich jedávať od rána do večera. A potom zas znova. A hovoriť si pritom sama sebe: „Dobrú chuť!" Najviac však milujem orechy, to je silné puto, až do konca života. Nemusí ma chytať ani melodramatická clivota. Jednoducho je to vec na ktorú nedám dopustiť, aj keby ma mali zajtra všetci opustiť. Milujem rozhovory s mojou mamou trvajúce hodiny. Vtedy mám pocit, že minúty sa delia na tretiny. Mám rada bláznivých ľudí, takých, ktorí ma vedia rozosmiať v jednej sekunde. Mám rada spontánne chovanie, a keď počas prechádzky natrafím na červené hojdačky na tráve.

Milujem mužov, ktorí majú svoje ciele, a starajú sa o seba. Je fajn keď majú jednoducho niečo do seba. Milujem písať od rána do večera. Mám rada ten pocit keď ma niečím inšpiruješ, alebo len s úsmevom na tvári nezmyselne sekíruješ. Milujem svojich priateľov, s ktorými preberieme témy od zrodu zeme, až po dnešok. Nepovedať si čo sa včera stalo, by bol zrejme prehrešok. Mám rada detský smiech. Tie malé ruky, ktoré ťa s očakávaním objímu. Obrovské kukadlá, ktoré všetko na svete pozitívne rozhýbu.

Milujem moju rodinu, aj keď sa občas hádame, a skáčeme si do vlasov. Bez nich by som nebola taká aká som. A to ja vážne moji milí za to rada som. Mojich dvoch bratov, ktorí ma strážia ako rytieri. Pri nich mám pocit akoby som žila v bavlnenom pancieri.

Mám rada reči o ničom, a množstvo prázdnych milých slov. Jednoducho by som sa rozprávala so všetkými, od rána do večera. Milujem ľudské životy, príbehy, a potom ticho. Mám rada čas kedy môžem robiť nič. Ale aj fakt, že neviem oddychovať. Jednoducho milujem všetko aktívne. Blázniť sa len tak, a nemusím byť ani na víne.

Keď sa svet točí, a napriek tomu nezmizne mi z očí..

Milujem kričať na plné hrdlo, a potom byť ticho ako myš. Milujem milovať. Objímať. Zatínať päste keď sa bojím.

Milujem svoj život.

A kvôli týmto veciam si v pohode každý deň aj dlhý rad vystojím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?