zn. „Postaraj sa o mňa!“ x schizofrénia dnešnej doby?

Autor: Dominika Dongova | 11.3.2013 o 7:41 | (upravené 11.3.2013 o 8:00) Karma článku: 9,06 | Prečítané:  2305x

"..áno, vyspal som sa s ňou. Ale to len preto, že vo mne vzbudila, to čo teba už dlhšiu dobu vôbec netrápi. Vieš, ona bola taká...neviem ako ti to opísať. Jednoducho vo mne vzbudila muža!“ ona mlčala. Zahľadela sa na neho s prázdnym pohľadom, ktorý prekrýval hnev, a sebaľútosť zároveň.. a po chvíli zvrieskla:

ona.ona.pinterest.com

„...len mi vysvetli čo mohla v tebe tá štetka prebudiť!?"

„Nevolaj ju štetka, je to žena, ktorá vie, že muž má v sebe vrodenú potrebu postarať sa o ženu. Jednoducho, pôsobila jednoducho. Nič nechcela, a napriek tomu som vedel, že by som jej mohol byť vo veľa veciach nápomocný."

„Mlč už, konečne sklapni!" Nevedela pochopiť význam jeho slov. Až po čase jej to všetko zapadlo do seba.

..........................................................

 

...vráťme sa späť. Do doby, kedy muži na kráľovských dvoroch zohrávali pozíciu rytierov. Tých, ktorí bojovali o srdce princezien, či obyčajných žien. Muž, ktorý dokázal zabiť draka, poraziť súpera, či spievať serenády pod oknom svojej milovanej. Neboli to iba muži z rozprávok. Boli to tvrdý muži, ktorí mali za potrebu postarať sa o svoju polovičku, alebo si na ňu počkať dokedy to bude potrebné.

Dnešná realita je iná. Nie kvôli tomu, žeby sa muži sami od seba zmenili. Ale kvôli nám. Dobrovoľne sme sa vzdali statusu princezien, ktorých úlohou bolo dobre vyzerať, starať sa o deti, nechať sa dobyť krásnym šuhajom, dodávať mu pocit, že jeho existencia je pre náš život nevyhnutná, a žiť šťastne až do smrti. My sme jednoducho ženami, mužmi, matkami, podnikateľkami, a svojskými osobami v jednom. Nemáme za potrebu aby sa o nás niekto staral, veď si vystačíme aj samé. Muži nadobudli pocit, že ich úloha je vlastne zbytočná, veď načo dobýjať ambicióznu, silnú, schopnú, a sebestačnú ženu, ktorá si dokáže opraviť odtok v kuchyni úplne sama?

Nastala zmena. Pohodlie. Veď žena sa postará. O seba, o deti, a vlastne aj o mňa samého. A vtedy prichádza na scénu zúfalá žena, so sťažnosťou, že ten jej je darmožráč, ktorý celé dni len sedí pred telkou. „A bla bla." Výčitky, hádky, milenka. Vyčítame všetko samozrejme jej, aj keď ona TO v ňom namiesto nás skutočne vzbudila.

Chcel jednoduchú ženu, ktorá je aspoň naoko neschopná postarať sa vo všetkom sama o seba. Naoko nezadaná. Naoko povoľná, a reálne vzrušujúca. Tak prečo nie? Tie slová z jeho úst: „ona to vo mne vzbudila." Zrazu dávajú zmysel. Lebo väčšinou sú tieto ženy tak trochu „volajúce po starostlivosti". Možno sa teraz spýtaš, prečo teda milý manžel väčšinou nezostane s takouto, prijateľnejšou milenkou, ktorá mu dáva pocit, že chce aby sa o ňu staral, ktorá mu dáva pocit MUŽA?

Odpoveď je podľa mňa jednoduchá. Veľakrát totižto príde aj u našich mužov vytriezvenie v podobe: „ale predsa len doba sa zmenila, mne je dobre keď ma obskakujú, a nežijeme v histórií." A doma ma čaká teplá polievka. Zatiaľ čo s tou druhou len prázdna pokrievka.

 

 

..................................................

A ona zrazu pochopila, že bude musieť ubrať väčšiu časť „mužského ja" zo svojej vlastnej osoby. Nerozčuľovať sa zbytočne za každú cenu, komunikovať, a postupne opäť vášeň aj inde než len do varenia naočkovať.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?