...máš pocit, že nič neznamenáš?

Autor: Dominika Dongova | 18.3.2013 o 8:11 | Karma článku: 7,37 | Prečítané:  595x

Aj keď sa tomu pocitu všetci tak veľmi bránime..on nás občas tak nechutne dobehne. Nastane okamih, chvíľa, moment, kedy by sme najradšej zavreli, a odložili knihu svojho vlastného života... ..čo ďalej? A čo potom?

 pinterest.com

Potrebujeme počuť odpoveď. Prečo, načo, a vlastne z akého dôvodu práve my?! Najhoršie je, že v takom momente sa už ani nehneváme na svet, ale na seba. Nenávidíme podstatu vlastného ja. Strácame niť nádeje, a významu života.

Prvé myšlienky sú vždy tie najnebezpečnejšie. Koniec, smrť, strih - klapka, a stačilo. Bez aplausu stlačiť v tichosti to tlačidlo. Ukončiť bolesť bez slzy. Prvé myšlienky preto patria do koša. Nedajú nič, naopak ublížia na duši, ako lacný gýč. Pretože z konca už nič nové nikdy nevytušíš.

Druhé v poradí sú väčšinou plné nenávisti. Na všetkých, a všetko okolo. Tretie túžia po pomste, akoby jej tu už aj tak dosť nebolo.

Ostatné sú zrkadlom pokoja. Hoci máčané v slzách bolesti. Spomíname na naše malé - veľkolepé neresti. Napriek tomu oprášime kolená, vyžmýkame zlyhanie, a snažíme sa nepôsobiť otravne. Lebo.. znamenáme veľa. Ten hore by nestvoril niekoho bezvýznamného. A už vôbec by ťa nechcel vidieť ako trpiteľa. Keď už nič iné, tu som našla pár plusov našej osobnosti:  máme schopnosť tvoriť, schopnosť milovať a rodiť, schopnosť počúvať, smiať sa, vieme plakať, kričať z plného hrdla, trpezlivo čakať, rozoznať dobro od zla, vidieť v tme, máme šiesty zmysel, a pri tom všetkom našu veľkú myseľ.

Preto, ak ti nie je 2 krát do spevu, tak nespievaj. Nemusíš to za každú cenu hrať na operu. :o)

Ale maj na mysli, že je v tebe oveľa viac než si myslíš.

..jednoducho bolesť - pocit prázdnoty patrí k životu. Predstavujem si to všetko ako jednu veľkú nádobu, ktorú každý deň postupne odpíjame, a vtedy keď je prázdna snažíme sa ju našim životom opäť naplniť. Ale ten moment prázdnoty je súčasťou nášho ja. Je to proces. Ak prichádza častejšie, je možné, že máme okolo seba ľudí, ktorí do nádoby „omylom" občas drgnú. Alebo je to len tým, že sme ju nepostavili na rovný povrch... alebo?

 

...na zdravie ;)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?