..hovorí sa, že: Ženy sú z Marsu? „Ibaže by neboli...“

Autor: Dominika Dongova | 2.4.2013 o 7:07 | (upravené 2.4.2013 o 8:46) Karma článku: 5,87 | Prečítané:  1036x

Nech si kto chce, hovorí čo chce, ženy sa nevyznajú v mužoch, a muži zase v ženách. Lezieme si na nervy, milujeme sa, a stále sa pokúšame prísť na to, aká vlastne žena v skutočnosti je? Čo chce? atď.. A ja, mám to privilégium byť jednou z nich, tak vám o nás niečo prezradím..

..pinterest

Malá, krehká, vysoká, štíhla, mrcha, láskavá, milá, či drzá? Niekedy všetko v jednom inokedy ani zďaleka. 3 miliardy rozličných ženských bytostí. A pritom sme si občas tak veľmi podobné.

Jediné čo nás od seba odlišuje je náš výzor. Zatiaľ čo sa muž rozplýva nad krásou konkrétnej ženy, dotyčná dáma rozmýšľa o tom akoby ešte viac doladila svoj výzor, nos, pery, schudla, či začala byť konečne so sebou spokojnejšia. Áno - tá krásna, a dokonalá v tvojich očiach. Lebo médiá, spoločnosť, lebo merítko krásy. Inokedy spoznáš obyčajnú, spokojnú, vyrovnanú ženu (aspoň na oko), hoci vo vnútri snívajúcu o dokonalej kamarátke, o jej prednostiach, a schopnostiach. Dlhonohá sexica z vedľajšej ulice? Noo môj zlatý, sama má veľmi ďaleko od pobehlice. Odhaľuje navonok tak veľa, napriek tomu vo vnútri je takpovediac ešte viac než čisto biela. To milé dievčatko, ktoré si pár krát stretol v autobuse usmiate?  Je možno pár mesiacov neopätovanou láskou k tebe tak veľmi ironicky vysmiate. A čo odvážna drzaňa z roboty? Sama je už asi zvyknutá na domáce škrekoty. To sú len mnohé z mnohých, a možno mnohé z mála. Ty máš dojem, že nás všetky poznáš.. A čo ak sa mýliš?

Vec, ktorú na nás nenávidíte je náladovosť, a jej sestru nerozhodnosť. Ona tiež nevznikla len tak náhodou. Máme potrebu ľúbiť, a byť milované. A keď to nejde, tak sa občas tvárime tak zduto. Občas to trvá hodiny. Znie to sladko - všetky tie veci o láske, ale sme to my. Nepotrebujeme, aby ste nám spievali serenády pod oknom, postačí ak budete trocha viacej citoví.  Nepotrebujeme stohy ruží. Čo tak utrhnutá sedmokráska spod stromu? Ide len o to, že si spomenieš, bez výčitky, bez pripomienok, len tak, ako my. Okej, chápem, sú medzi nami aj náročnejšie druhy. Tie dajú zabrať, a nestačia im len prázdne sľuby. Vyžadujú lásku za peniaze.. Nie sú zlé, len si lásku definovali inak. A ak sa pýtaš kde sa berú také ženy? Nespadli zo stromu, vyformovala ich doba, nešťastná láska, sklamanie, tvoj podvod, či má na to svoje vlastné dôvody..

Snažíme sa občas prispôsobiť dobe. Napriek tomu, nie sme stavané na lov mužov. Lovíme vás, len vtedy, keď už nevidíme východisko. A aj tak to väčšinou skončí zle. A nič nejde ako po masle. Lebo to nie sme my. Vieme bojovať, a radi sa tvárime, že sme neomylné. Hoci máme milióny chýb. Sme krehké, ale napriek tomu silné. Veď dokážeme 9 mesiacov vláčiť so sebou brucho, ktoré, ani zďaleka nie je pivné :)

Po čom teda túži žena? Čo vlastne chceme? Chceme mužov, ktorí sa o nás aspoň chvíľu snažia. - Máme na mysli chvíľu, ktorú reálne zaregistrujeme, a nepomýlime si ju s inou :) - Chceme mužov, ktorí si aspoň na pár minút na nás medzi povinnosťami nájdu čas. Chceme mužov, ktorí registrujú keď niečo trápi nás. Chceme mužov, ktorí chápu vetu: „Nič mi nie je" ako malú výzvu na objatie. Chceme mužov, o ktorých sa môžeme občas oprieť. Chceme mužov, ktorí rozmýšľajú hlavou. Chceme mužov, ktorí vedia opraviť pokazený záchod, ľavou - zadnou. Chceme mužov, ktorí vedia čo chcú..

Nie tých, ktorí majú silné reči na sociálnych sieťach, postujú si svoje dokonalé telá cez instagram, milujú nás - lubkajú - cmukajú, a všetko tak citovo „prežívajú". Na diaľku. Realita je však iná. A nehovorte, že je to pokrok doby, ani sociálna moderna, jednoducho „písmenkovanie" nie je žiadna drina. A btw míňa sa pritom do vzduchu elektrina, vy šetrné tvory :)

Nepotrebujeme vaše siahodlhé vyznania, stačí zdravý záujem. A hlavne hanblivosť prenechajte ženám. Vy ste muži. Tí silnejší, skúsenejší... ;)

 

Toto nie je návod ako "4mi krokmi" získaš srdce ženy, to sme jednoducho MY. Naše pocity, túžby, a TY.

Milujeme vás, a chceme späť našich mužov.

 

she.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?