"vinná"...bez dôkazov

Autor: Dominika Dongova | 13.6.2013 o 9:27 | Karma článku: 7,69 | Prečítané:  504x

Vždy som bola fascinovaná skutočnými príbehmi. Nedokázala som vypnúť telku, či zavrieť knihu - dokým som nedočítala poslednú stranu. A tento príbeh? Bude o tebe, a...

 photo - pinterest.com

Ráno sa zobúdzaš s prvými slnečnými lúčmi. Cítiš sa vinná, že si včera kvôli pracovným povinnostiam išla neskoro do postele. Pri sprche sa cítiš vinná, že si posledné roky po toľkých deťoch troška "pri tele."

Pri príprave raňajok sa cítiš vinná, že svačina tvojich detí zostane iba pri chlebe, a malom kúsku ovocia. Plat nepustí, a ty sa musíš, a chceš starať, hoci bez otca. Ranný beh na autobus, či iný dopravný prostriedok - aby si všetko stihla, na poslednú chvíľu si to aj dnes nevystihla. Hovoríš si, že by si mala začať byť už presná, a znova pocit viny ťa dnes strestá. A nie len teba, ale aj kolegyňu odvedľa, ktorá sa pri tebe cíti ako "knedľa". Stále slobodná, vinná, a pre mužov...nevhodná? Cítiš sa vinná pri nevydarenej prezentácií v práci - na obede, ktorý nie je práve najzdravší. Pri nákupoch v kabínke, keď svoje číslo nedokážeš zapnúť. O dve hodiny na to pri zistení, že ten tvoj si včera našiel mladšiu. Doma zas kvôli deťom, že v škole narobili problémy. A neskôr? Kvôli účtom, ktoré ležia nezaplatené na posteli. Cítiš sa vinná, že kôli únave si kamarátku zrušila. A ona je teraz na káve s inou, a možno ťa aj v duchu preklína.

Stále tu je - ten pocit viny. Že si len obyčajnou ženou, ktorá svoj život nezvládla, ktorá mohla viac, keby...

Mlč prosím, sadni si a počúvaj. Tam, na ľavej strane. To miesto ti neustále hlási, že zlyhanie je iba tvoja chorá predstava. Si viac než "len" žena.

Bola si dcérou, žiačkou, študentkou, neskôr pracujúcou ženou, matkou na plný úväzok, manželkou, priateľkou, človekom so srdcom... Už nikdy sa necíť vinná, keď hľadíš na seba, či ľudí okolo seba. Koľkým si dala život, a pre koľkých ľudí je ťa stále treba. Sme ženy, večne nespokojné s tým, že sme nespravili dostatone veľa. Ale všetko je to len naša predstava - bdelá.

Vieme milovať celým srdcom. Tešiť sa, a byť pred mužmi "precitliveným blbcom". Makáme na 100%. Nosíme 9 mesiacov dieťa v bruchu, a pôrod prežijeme, a dáme to všetko "v suchu". Staráme sa o domácnosť. Dokážeme vypočuť, a priznať chybu. A keď nás muži opustia? Zostaneme s deťmi, aj keby sa svet rúca. A mnoho iných vecí..

Si silná, nie neomylná...ale napriek tomu SILNÁ. Preto, necíť sa vinná...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?