Otec

Autor: Dominika Dongova | 22.8.2013 o 12:59 | Karma článku: 7,08 | Prečítané:  426x

...niekedy si ani neuvedomíš čo všetko vkladáš do človeka, do jeho myšlienok, do jeho života, do... V mladosti si hovoríš, že budeš najlepším otcom, budeš iný ako tvoj otec, budeš...

 from pinterest

Bolo ráno, a ja som si išla zabehať na svoje obľúbené miesto. Dnes však prázdne nebolo. Na predných laviciach sedela rodina. Otec s matkou, a v strede syn. Ten zvláštny pohľad čo mal chalan v očiach mi nedal pokoj. A preto som ich chvíľu pozorovala. Milujem sledovať ľudí, samozrejme v rámci normy ;) Sme všetci tak zvláštne odlišní. Otec sa po pár minútach zohol, a dal hlavu do dlaní. Syn? Zopakoval to isté v priebehu pár sekúnd. O chvíľu si dal čiapku na hlavu - a syn reagoval ako cez kopirák, šiltom dopredu. Hovorím si, že možno som paranoidná a je to len zhoda náhod. Ale keď si otec po 10 min zložil čiapku a syn to zopakoval, musela som sa zasmiať. A vtedy som si niečo znova uvedomila, a pochopila.

Možno obyčajná maličkosť. Ale syn chcel byť ako On. Ako otec, ktorého mal za vzor.

Po ceste späť som stretla malé dievča na ulici zavesené do náručia svojho otca. Aj keby sa svet rúca - ona je v bezpečí - lebo verí. Otcovi. Neskôr na inom mieste pod oknami hádka. Prečo? Lebo. Mladý chalan po otcových urážlivých a pripitých slovách stráca ego. Inému zas nikdy neveril, a ponižoval ho tak, že už sám sebe len ťažko opäť uverí. A čo taký "otcov synáčik"? Povolanie možno v suchu, ale ich spoločný rozhovor? Bez prízvuku.  Nemá čas dnes, možno zajtra, vlastne potom..

Rodiny bez otca? Matka sa snaží uhrať jeho rolu, ale v mužskom príklade, a svete je takmer bezmocná. Jeden človek. Vzor. Ten ktorý, možno je - a možno nie je tvoj. Dokáže vytvoriť tvoj svet, alebo ho zničí. A ty len horko ťažko budeš svoj. Napriek tomu to nikdy nevzdaj, a pevne stoj.

 

 

....

Nezáleží či si chalan, dievča, malé dieťa, ... všetkých nás formuje jeden človek, si to ty - OTEC.

 

....

Je ľahké odsúdiť dieťa, ktoré sa nevie vpratať do kože, ale skúsili ste sa niekedy pozrieť na to, či bolo v detstve skutočne šťastné? Či dostalo toľko lásky, koľko ste vložili do svojho dieťaťa vy? Či malo vôbec podmienky na to stať sa správnym človekom?

A čo je to vlastne byť správny človek? Všetko je to len vec pohľadu. Tvoj úsudok. Jeho korene, postoj,..

Ale napriek tomu za všetkým stojí rodičovská láska.


 

"Otec je človek, ktorého ramená sú širšie než všetky problémy sveta."

dee

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?