Zmysel života?

Autor: Dominika Dongova | 13.11.2013 o 2:39 | (upravené 18.11.2013 o 17:15) Karma článku: 5,11 | Prečítané:  609x

„...its about how to female lion protects its babies.“   Každý ho hľadá, nachádza, stráca,.. ...a každý z nás sa občas ocitne na tom mieste, ktoré je príliš chladné na myšlienky ako ďalej.

 pinterest pic.

Ráno sa zobudíš s pocitom vyhorenia, citovej samoty, uzatvorenej mysle, a pýtaš sa do priestoru kto to do pekla všetko vymyslel? Nemáš pocit, že by dni išli podľa ideálneho scenára, a úsmev? Ten sa stratil po tej dlhej ceste do neznáma. Do prázdna, ktoré opantalo tvoju mysel. A to si pred pár dňami úplne inak myslel.

Keď si sa narodil tvoj otec si povedal, raz z neho bude silný chlap, či matka zašepkala, to bude moja malá princezná. Mali sny o tebe, o nás. Postupne sme im ich predstavy upravili, na rad prišli naše. Túžby, a potom dane. Dane za nesplnené sny, odložené priania, za to kým si chcel byť, a kým naozaj si. Občas si jednoducho prosil márne. Mal si pocit, že zmyslom je uspieť, ale zlyhal si, a zostal stáť na hrane. Neskôr si bol v tom, že iba ak urobíš to čo sa páči mame, nebude to všetko márne. Potom si sa snažil prispôsobiť priateľom. Po čase si zistil, že nebolo to správne. Hromadilo sa v tebe zlyhanie, smútok, hnev na seba samého, rozčarovanie..

Pýtal si sa: „Prečo ja? Čo horšie sa mi ešte stane?"

Mlčal ten hore, ľudia okolo, všetko bolo zrazu tak veľmi dvojtvárne. Čo je teda zmyslom života? Je to o tom stáť na hrane? O úspechoch? Zdraví? Pádoch? O čakaní čo sa zajtra stane? O priateľstvách? O práci? O deťoch? O nesplnených snoch?!

Je to hlavne o tebe.

O tom, kým si, nie kým chceš byť. Pretože niekedy túžba zostane len túžbu, ale to čo sa s človekom naozaj aj stane, to jediné je smerodajné. Zmyslom je byť, dýchať a žiť. Nečakať na zázračnú niť, ktorá všetko prešije, zašije, či obšije. Nie, to môžeš len TY. Jediným zmyslom života je láska. Nemusí to byť tá z romantických filmov. Môže to byť láska k tebe samému, k ľuďom okolo, dieťaťu, práci, povinnostiam, ku každému dňu tvojho života.

Nepýtaj sa čo je zmyslom. Si to ty. Každý tvoj nádych je zmyslom vesmíru, tvoj dotyk - zmyslom tepla, tvoja láska - zmyslom naplnenia. Ak stále hľadáš niečo, čo by ťa naplnilo, pozri sa do očí malého dieťaťa. To ešte netuší čo je zmyslom, a predsa žije každý deň naplno, a cestou na ten svoj zmysel natrafí. Preto nestoj, ale kráčaj, možno len malými krokmi, ale kráčaj...Nevadí, že okolie tým možno sklameš, ale dokým dýchať neprestaneš tak kráčaj a ži.

 

Pretože tak, ako levica chráni svoje mladé, tak si chráň svoje sny, aj keby si zostal stáť na hrane života.

A vtedy?

Vtedy roztiahni krídla, a leť ako vták.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?