spýtal sa ma: "Prečo rozumný človek neznáša spoločnosť?"

Autor: Dominika Dongova | 20.11.2013 o 23:46 | Karma článku: 6,17 | Prečítané:  548x

Pred pár dňami som dostala od kamaráta tip na článok. Otázku. Niečo nevypovedané, a hlavne nezodpovedané. A možno len čisto záujem o dnešný svet, a tú malú skrytú nenávisť. Nenávidel spoločnosť?   A čo je to vlastne tá naša nenávisť? Vygooglila som stručnú, hoci zarážajúcu definíciu.

 pinterest.com

´Nenávisť je hlboká, intenzívna emócia vyjadrujúca zaujatosť, nepriateľstvo, a odpor voči inej osobe, alebo skupine. Nenávisť sa tiež spája s potrebou škodiť a spôsobovať bolesť, a s pocitom radosti, keď k naplneniu tejto potreby dôjde.´

Po tejto unavujúcej definícií som si uvedomila, že si veľakrát pocit nenávisti spájame s frustráciou, rozčarovaním, a momentálnou nespokojnosťou. Nemyslím si, že dokážeme z fleku, a hlavne bezcitne nenávidieť. Tešiť sa z bolesti druhého? Je to príliš hlboká emócia, ktorá z nás z fleku vysaje všetku energiu. Je to ako neprijatý dar, ktorý nám svet, či iná osoba veľakrát bez prijatia vracia, a nakoniec nám samým tento negativizmus začne prerastať cez hlavu. Mašľa na dare možno zosatne, my ho odložíme nabok, ale vnútro „daru" pomaličky hnije a rozožiera našu domácnosť, naše vnútro a osobnosť.

Povieš si, že nenávidíš svet. Skutočne? Lebo svet tvoríš aj ty, kvety na lúke, zvieratá, deti... Tvrdíš, že nenávidíš spoločnosť. Hoci ty sám si jej zložkou. Inokedy tvrdíš, že nenávidíš systém, ale je tvojou slepeckou barlou, ktorú hoci je krivá pri chôdzi mestom neodhodíš. Nenávidíš vietor? Ten bez ktorého by loď neplávala svojím smerom, rybári by neulovili rybu, a tvoj tanier vo vychytanej reštaurácií by zostal prázdny. Nenávidíš prácu? Čo by iní za tú možnosť pracovať dnes dali. Nenávidíš svojho partnera? Hoci má láska len na krok od nenávisti, ešte jednoduchšie je si odpustiť a vzťah rozpustiť ešte predtým než ho svadba nasilu spojí. Nenávidíš dážď? Ten, ktorý ti dnes kyticu od manžela na stole vytvoril?

Niekedy je ťažké preskákať všetko čo nám deň prinesie. Je ťažké veriť, keď všetko dobré od teba vietor na pár dní odnesie. Je náročné sa usmiať keď tvoje srdce niekoho stratí. Je náročné pre matku prežiť svoje dieťa. Pre syna vidieť, že jeho mama už len v nebi lieta. Pre spravodlivého neprávosť znášať. Pre dobrého zlu zas odolávať.. Pre teba... Pre mňa... nás...

Nehovorím, že životom sa dá preskákať, niekedy len musíš kráčať, a veriť. Ak sa to dá nepovedz, že neznášaš spoločnosť, lebo je taká, alebo hentaká. Možno ti len pár vecí jednoducho vadí. Pozri sa či môžeš niečo zmeniť, ak nie nauč sa milovať zmeny.

Vytvor si svet, ktorý si ťa nedá. Hoci len nachvíľu, a možno iba z lega

:)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?