jedna sekunda...

Autor: Dominika Dongova | 26.3.2014 o 21:12 | Karma článku: 5,58 | Prečítané:  908x

...ahoj, nevieš prečo, ale práve teraz si čítaš tento článok. Možno ťa zaujal názov, možno fotografia. Možno si, možno som blázon, a občas sa vyžívame v tom ako nám ľuďom krásne prepína. Robíme veci podľa seba, občas pre dobrý pocit rodiny. Ale čas beží, a tebe ubehli aj dnes „len tak“ minimálne 4 hodiny....

 pin.

 

Nepoznám ťa. Si príliš ďaleko, a predsa pár vecí o tebe viem. Rád sa smeješ, občas zlomyseľne, občas úprimne. Máš rád dobré veci, jedlo, pocit bezpečia. Hlavne nech je všetko fajn, aby ti nič šťastie neodviedlo. Niekedy ťa nudí rutina, inokedy keď tvojej frajerke prepína, potom máš zas nervy zo školy. A v práci? Tam nemáš rád ťažké úkoly. Si krásna, máš dokonalú rodinu, si krásny, nemáš zatiaľ ani jednu šedinu. A raz ráno príde zlom. Nedokážeš sa postaviť na nohy, necítiš si ruky, hoci dodnes si bol nezlomný. Sekunda, a tvoja tvár sa zmení na nepoznanie. Stačila jedna nepozornosť vodiča, a ty už nikdy viac nevstaneš. Nie je to o privolávaní zlých vecí na teba. Ani o tom, že by si už zajtra nemal mať na chleba. Je to o uvedomení si sekundy. Stačí raz vybehnúť von bez bundy. Jeden neskorý príchod, jeden muž, či jeden nesprávny východ. Tu, a teraz.

Život je vzácna hra. Občas však máme chuť preskočiť pár políčok, pár krát oklamať spoluhráčov, a iba raz... Iba raz skúsiť žiť bez zábran, a nadoraz. Iba raz. To je ten moment, strašiak každého z nás. Nehovorím zostaň doma bez risku. Riskuj, ale nie nad rysku. Ak vieš, že niečo prestrelíš tak dnes nestrieľaj. Ak vieš, že ublížiš, tak lásku nepredstieraj. Ale napriek tomu váž si život. Seba. Dnes a zajtra. Teraz, stále. Plň si sny, a pri láske maj na mále. Buď tým kým si. Hlavne pamätaj: „stačí jedna sekunda." Tá jedna sekunda je tvoj život. Dnes si v žiare reflektorov, zajtra ti môže byť clivo. Dnes si šéfom svorky, zajtra nemusíš mať ani na uhorky. Nikdy sa nepovyšuj, neubližuj, a nenič svoje sny. Lebo len s nimi si to ty.

 

 

....stačila jedna sekunda, a zmenila ti život. Ty vieš ktorú mám na mysli.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?