..ako miluje žena?

Autor: Dominika Dongova | 27.11.2014 o 7:07 | (upravené 27.11.2014 o 14:37) Karma článku: 10,55 | Prečítané:  66314x

...možno si na tento článok čakal, možno už dávno poznáš odpoveď. Možno máš tú výhodu, že si žena a nepotrebuješ o svojich citoch počuť žiadnu výpoveď. Ale predsa je občas dobré si pripomenúť..kedy milujeme, ako silno...a prečo vlastne.

Nemusím chodiť ďaleko, a predsa viem, ako rýchlo sa dokáže žena zamilovať. Teda na začiatok by som to nazvala skôr očarením, ako láskou... Občas mám pocit, že priestor medzi pohľadom na muža, ktorý stojí za to, a našou reakciou je takmer vzduchoprázdny. Rýchlo sa transformuje do niečoho jedinečného a motýle v našich žalúdkoch majú čo robiť aby sa neumlátili krídlami navzájom. Keď už nás dotyčný takpovediac zdrapil za srdce, žena sa mení z emancipovanej, samostatnej bytosti na krehkú, nenápadne - nápadnú dievčinu plnú snov, ideálov a očakávaní. V momente zamilovania už zabúda na reči ´nevolaj mu prvá a čas lieči´, ale začína konať. Tak roztomilo, a predsa bezhlavo...

Ako teda naozaj miluje žena?

    Nemiluje ťa vtedy keď ti na rande povie ako úžasne vyzeráš, ale keď sa smeje tvojim vtipom, hoci ty sa tým úsmevom nezaoberáš. Nemiluje ťa vtedy keď ti na prvom rande skočí do postele, ale keď vie, že láska dvoch chce čas a nie bozky pri prvom rozkvitnutom imele :) Nemiluje ťa keď ti vždy dá za pravdu, ale keď má svoj vlastný názor pred tebou bez strachu napísaný na čele. Miluje ťa tak popisne a bezcielne. Ide na futbalový zápas, len preto, že vie, že ty za to stojíš. Naštuduje si zopár známych hráčov aby počas debaty s tvojimi kámošmi nepatrila medzi nevzdelancov. Pripraví ti večeru pri sviečkach, či horúci kúpeľ.. lebo verí, že raz to aj teba samého napadne. Zaujíma sa o to aký si mal deň.

Miluje ťa keď občas mlčí. Miluje ťa keď je zvedavá, a pýta sa aký si mal deň. Vtedy keď chce s tebou stráviť každú sekundu a byť pri tebe len. Hoci vie, že pri povinnostiach sveta sa to jednoducho nedá. Miluje ťa tak, že s kamarátkami vymýšľa stratégie ako si získať tvoje srdce, a po čase ako docieliť to aby si ju miloval stále tuhšie. Miluje ťa hoci hovorí aby si zmizol z jej života. Teda ak je to potom čo si zabudol na vaše výročie. Alebo potom čo prestala od teba cítiť, že ´ľúbim ťa´ je medzi vami stále podstatná, hoci krátka veta. Miluje ťa hoci ju slovami dokážeš zraniť, ona vtedy hľadá chybu v sebe, nemá chuť sa brániť. Miluje ťa keď nejde spať, a čaká dokedy sa vrátiš z vonku. Miluje pohľad na teba, keď ťa vidí hrať sa s dieťaťom. Miluje ťa a nepotrebuje na to ani megafón..


Miluje ťa...keď kvôli láske 9 mesiacov nosí v bruchu vaše dieťa, nehľadí na to, že vyzerá ako balón, a už dávno vďaka svojej váhe nelieta. Miluje ťa....keď ti ráno pripraví raňajky, a ty sa tak ponáhľaš, že si ani nevšimneš, že tvoja šálka kávy dnes vyzerala odlišne. Dve malé srdcia navrchu, vyrobila zo škorice tak jednoducho, a predsa popisne. Do tašky ti zabalila lístok s nápisom ´ľúbim ťa´. Robí to každú stredu, ale z toho, že si si to medzi papierami doteraz nevšimol...neviní ťa. Keď odídeš zostáva doma s deťmi ako každý deň. Prinesie ti do práce obed...pripomenie ti schôdzku, len pre istotu, aby si medzi povinnosťami dňa nezabudol. Nie preto, že má pocit, že zabudneš, ale preto, že ťa ľúbi. Čaká ťa doma s večerou a dobrou náladou, hoci deti jej počas dňa dali zabrať, zakladá si na tom aby ťa nestresovala so všetkým, to je jej rodinnou zásadou. Keď sa chce porozprávať o tom, čo cíti. Áno, aj vtedy ťa miluje, ale ty to v jej naliehavo - unavenom tóne akosi nepocítiš. Si príliš uťahaný prácou, veď aj zajtra je deň. Ona však rada rieši problémy hneď. Nahneváš sa, a ideš sa prejsť. Miluje ťa, lebo práve v tom momente si vyčíta prečo nemlčala. Miluje ťa, a po rokoch tú lásku neumlčala. 


Možno si teraz povieš, že tá tvoja už nemá pre teba ani pekného slova. Ale v tom hundraní si spomeň na to keď ti pohľad na ňu prvýkrát zobral slová. Keď ju vidíš ako sa hnevá neodíď z miestnosti, ale zostaň, hoci si myslíš, že tvoje rady sú v tomto momente iba zbytočné hlúposti. Ona ťa len potrebuje vedľa seba cítiť. Neviň ju za tichú domácnosť, možno pociťuje práve v sebe bezmocnosť. Jej lásku nájdeš v objatí, na stole v teplej večeri, v úsmeve vašich detí, v malých prekvapeniach na ktoré ona tak sama letí, v pocite, že si pre ňu jediný muž na celej planéte, a hoci sa občas rada háda, neodletela by od teba ani na najmodernejšej kométe...

 

P.S. ak si ju dnes ráno doma zbadal, ver tomu, že ťa stále miluje...inak by tam už dávno nebola :) Miluje ťa lebo si...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Milióny na IT z čias Žigu sú ukážkovým plytvaním, na ťahu je NAKA

Bezpečnostný systém na hospodárstve bol predražený, tvrdí NKÚ.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Chaos sa šíri krajinou

Šialenejšie ako meniť zákon pre Cibulkovú je zaradiť poľnohospodárstvo do očkovania kritickej infraštruktúry.


Už ste čítali?