„prečo ťa opustím..“

Autor: Dominika Dongova | 20.5.2015 o 18:19 | (upravené 20.5.2015 o 18:25) Karma článku: 10,70 | Prečítané:  140867x

Neviem či len dnes, alebo jednoducho v poslednom čase nastal nový trend podvádzania, nevery, klamstiev z lásky, ktorý strieda pocit sebalásky. Máme všetko prirodzené, ale to nás už akosi prestáva baviť...

Tak umelo vytvárame, dokonalo neprirodzené, ale perfektné.  Na oko. 

Pred pár rokmi by si v čase problémov povedali, že to vyriešia. Dnes však telefón zvoní dva krát častejšie, lieky proti bolesti hlavy sú silnejšie, vytáčame sa na počkanie, predstavy o tom druhom sú neprestajné. Do vzťahu vkročili narýchlo. Ona žena lietajúca v oblakoch, on kráčajúc po zemi v teplákoch. Fotky, dlhé rozhovory, vášeň, a pocit samoty. Dokedy to bolo v rámci občasných stretnutí, sporadických telefonátov, sladkých slov na dobrú noc - všetko išlo ako po masle. Ale po čase si dvaja začnú na seba robiť nároky. Žiarlivosť vystriedala nedôvera, láska kontroluje city druhého, a vlastne už to nie je taká zábava ako na začiatku. Jednoduchosť citov nestačí. Rady priateľov, že v mori je veľa rýb sa akosi dostávajú do podvedomia častejšie. Sociálne siete majú v ponuke milión ďalších adeptov čakajúcich na „románik.“ A už nás to vlastne ani nebaví. Ideme ďalej, ani tu sa nezdržíme, potom trocha pobehneme, predbehneme, podlezieme a usúdime, že ani to nie je pre nás pravé.
„Prečo ťa opustím?“ Položili si túto otázku na začiatku vzťahu. Lebo mám možnosť mať kohokoľvek, lebo si sa zmenil/a, lebo sa už toľko o seba nestaráš, lebo si pribral/a, lebo som čakal, že budeš iný/á, lebo už to nie je ako na začiatku, lebo taká láska o akej snívaš existuje len v rozprávkach, lebo ako kamarátom nám to lepšie klapalo, lebo....a potom odišiel/a.
Dnešný svet nám vytvára podmienky kedy máme pocit, že si zaslúžime viac než nám ponúka niekto po dlhé roky, že skutočná láska zomrela, že je normálne rozvádzať sa a schádzať na počkanie, že tak to robia všetci, že ak si sa raz zamiloval – zamiluješ sa znova..
Už tu nie sú city, zostali len slová. Sociálne siete, sľuby na diaľku, ale ja stále verím v tú svoju „old school“ romantickú rozprávku. Kde nie sú slová ale činy a my sa ľúbime bez príčiny.

 

Prečo ťa opustím? 
..dnes nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zabitie Afroameričana rozzúrilo USA. Polícia nepriznala pravdu

Policajta, ktorý kľačal na Floydovi, zatkli.

Na predaj sú stovky reštaurácií. Korona začala čistiť gastro trh

Nového majiteľa hľadajú podniky po celom Slovensku.


Už ste čítali?