..o lásku sa oplatí bojovať, alebo?

Autor: Dominika Dongova | 11.9.2015 o 7:11 | Karma článku: 9,96 | Prečítané:  4126x

Ty, čo ma čítaš, si si zrejme všimol, že písania o láske som nikdy nemala,a ani dnes nemám dosť. Nie je to ani o tom, že by to bola moja najobľúbenejšia téma, skôr o tom, že dnes sme ju v záplave ponúk začali strácať. Tú skutočnú.

Pre každého to slovo znamená niečo iné. Pre niekoho je to len pocit, pre iného vzťah, pre ďalšieho rozhodnutie, a pre teba možno len chvíľkové poletovanie motýľov v žalúdku.

Nech je to už akokoľvek – ona tu vždy bola, je a bude. Niektorí majú to šťastie, že spolu s ňou našli aj svoju pravú polovičku, a iní zas neúnavne dúfajú, a hľadajú. Potom je tu však tretia kategória ľudí, ktorí tu pravú niekde po ceste za svojím šťastím stratili. Nebola to ich chyba, lebo chybu treba hľadať na oboch stranách, ale jedného to vždy len trápi viac. V takom momente začne prázdnota, a pocit nenaplnenia prerastať cez hlavu. Ak si miloval viac než len na chvíľu – sedíš tam teraz na druhej strane, a snažíš sa vymyslieť čo viac by si mohol spraviť aby si to jej, či jeho stratené srdce získal späť. Keď to nejde pozornosťou, smskami, kvetmi, prekvapeniami, začneš sa doprosovať.. v niektorých prípadoch dokonca vyhrážať vlastným ublížením na zdraví. Dal by si všetko, ak by ti dala ešte jednu poslednú šancu. Ak by ťa dokázal ešte milovať. Je toto však ešte stále láska? Tá ktorá vás pred mesiacmi či rokmi stretla, a vy ste sa pre ňu obaja rozhodli? Alebo je to neschopnosť pohnúť sa ďalej, život v minulosti, sebatrýznenie, či nezdravá posadnutosť človekom? Ak máš aj cez to všetko pocit, že je to láska, za ktorú sa oplatí bojovať – bojuj, a nevzdaj to. Bojuj férovo, bez prehnaných emócií, a s túžbou skúsiť to znova....len pri tom boji nezabudni na seba. Pre lásku sa naozaj oplatí bojovať, ale niekedy je tiež fajn uvedomiť si, že nemôžeš byť jediný kto bojuje. V tom prípade nie je porazený, ani víťaz, iba ty sám.

Niekedy, keď máš pocit, že si už spravil všetko, a nevidíš odozvu z druhej strany...je čas nechať človeka ísť. Bez výčitiek, hnevu, kriku, plaču, či vydierania. Pretože pravá láska človeka nikdy nespúta, ale dá mu možnosť voľby, hoci ju samú to ubíja.

Ak ľúbiš, rob to vždy na sto percent - a hlavne teraz, nie potom, lebo niekedy potom znamená nikdy, alebo neskoro. Ak to skončilo pokús sa bojovať, najviac ako sa len dá.. ale ak aj potom strácaš, daj tomu druhému voľnosť, a váž si seba nech sa deje čokoľvek.

„niekedy je jednoducho potrebné akceptovať, že niektorí ľudia zostanú len v našom srdci, a nie v našom živote...“

...bolí to, ale ty to zvládneš

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?