Prečo sme nešťastné?

Autor: Dominika Dongova | 1.1.2016 o 7:07 | Karma článku: 11,61 | Prečítané:  5004x

Ženy, ruku na srdce. Koľké z vás tam na druhej strane si za posledné obdobie položili túto otázku? Prečo ty? ja? ona? Zdá sa, že som našla odpoveď..

Bolo by viac než skvelé byť šťastná 24/7. Vraj lepšie vyzeráme usmiate, hlavne pre naše okolie..ale niekedy to jednoducho nejde. A prečo je to pre nás vlastne stále ťažšie?

Sedeli sme spolu pár dní dozadu. Bol to jeden z tých večerov kedy vieš, že táto otázka padne viac krát ako hviezdy na oblohe. Škoda, že bez nároku na želanie. Nebola práve najšťastnejšia, a samozrejme nechápala prečo. Práve ona? Práve jej? Prečo on, a prečo znova? Ten moment si potichu pýtal odpoveď. Bol to dlhý rozhovor, a ja som vedela, že musím najsť dôvod, a tie správne slová. Poobzerala som sa okolo, a spomenula na pár okamihov z jej, aj nášho života. Vždy niečo od konkrétnej situácie, či človeka očakávala. Nie len ona, ale aj ty, ja, všetci dookola. A znova. Máme pocit, že ľudia by sa mali správať podľa našich predstáv, očakávaní, postoja. Jednoducho riadime svet v našej hlave, na stopercent, hoci bez boja. Očakávame, že bude taký, že spraví to, že sa stále bude správať rovnako. Hneváme sa hneď ako sa druhý človek začne meniť. Je však pravdou, že my samé fungujeme počas vzťahu bez jedinej zmeny? Hovorila, že už nie je mužom do ktorého sa pred pár rokmi zamilovala. Čo to však pre nás znamená? Naozaj sa vo vzťahu ľudia zmenia? Alebo sú to všetko len naše sny, a predstavy o tom akí asi sú, akých ich chceme mať? Možno bol tvoj muž vždy rovnaký, len si to cez zamilovanie nezbadala. Možno tvoja žena mala vždy tie svoje mindráky, len si to cez lásku nezaregistroval.

Sme nešťastné lebo máme pocit, že nie sme milované tak ako by sme si zaslúžili. Dá sa vôbec láska zaslúžiť? Láska a vzťah znamenajú rozhodnutie. Zadarmo, ale na stopercent. Nie je to vec na jedno použitie, nie je to krátkodobá snaha. A hlavne to nie je niečo, čo by nám zaručilo zrazu bez problémov spávať.

Sme nešťastné lebo nemáme partnera. Pre niektoré smutná realita. Neznamená však, že náš život nemá zmysel, len - že ten pravý cestu k nám ešte nedomyslel. Všetko v živote má svoj čas a postupnosť, ani v rozprávkach nenachádzame šťastný koniec v strede knihy. Musíme ju občas prečítať celú, aby sme zistili, že čas, ktorý sme jej venovali nám dal viac.. a zmysel samoty pochopili.

Sme nešťastné lebo nevyzeráme ako žena z titulky, nevlastníme to čo iní, a nepoznáme zázračné formulky. Ale práve v našej nedokonalosti nachádzame samé seba. Naše reálne ja, ktoré patrí iba nám. Nik nie je zodpovedný za náš život, iba my vlastníme recept na šťastie.

Sme nešťastné lebo máme pocit, že sa nám nedarí. Musíme sa však naučiť prestať porovnávať s druhými. Čo je to vlastne neúspech? Možno práve vtedy keď nedostaneme to po čom sme túžili, nám život dáva viac než si dokážeme predstaviť.

Sme nešťastné lebo sme vždy očakávali príliš veľa. Predbiehali udalosti, zabúdali na chyby partnera, a neskôr zas milovali priveľa. Povedzme si však narovinu, koľko sme svetu dali zo seba? Boli sme vždy tie úprimné, dobré ženy? Manželky? Či partnerky? Hovorili sme vždy pravdu? Boli sme naozaj reálne, keď sme očakávali od sveta reálnych a skutočných mužov? Každý z nás robí chyby, je zbytočné však za to svet a druhých viniť. Žiarlime, pretvarujeme sa, neskôr ľúbime, a ľutujeme sa. Sme „len“ ľudia, a predsa toto slovo znamená tak veľa. Preto ak si nešťastná žena, či muž na druhej strane pokús sa nájsť odpoveď v sebe, v ľuďoch ktorými sa obklopuješ, a v myšlienkach ktoré produkuješ.

 

Nerobme zo života drámu, neopakujme chyby stále dokola, majme odvahu zatvoriť dvere, ktoré už nikam nevedú, a nikdy nestrácajme nádej bez boja. Snažme sa byť najlepšími verziami seba. Nie pre druhých, nie preto aby nás obdivovali, ale preto, že všetko začína tam v hlave, v srdci, a od teba.

Začnime odznova.

Už dnes.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?