Pre ženu, ktorá už v lásku neverí.

Autor: Dominika Dongova | 11.1.2016 o 8:00 | Karma článku: 11,04 | Prečítané:  5192x

Si tam, a hovoríš sama sebe, že stačilo. Zatvorila si dvere pred citmi, láskou, a všetkým tým presladeným divadlom. „Neexistuje..“ posledné slová ženy. Tej, ktorá viac už neverí.

Úspešná, krásna žena. Ten typ, na ktorý ostatné ženy hľadia buď so štipkou závisti, alebo v nej vidia inšpiráciu a návod na možné okorenenie vlastnej osobnosti. Aj ona mi opäť pripomenula, že veci nie sú také ako sa nám na prvý pohľad môžu zdať. Má po 30tke. Presné čísla nie sú podstatné. Je však pravdou, že vek jej s prvými vráskami, (ktoré úspešne ukrýva) priniesol viac než by si sama dokázala predstaviť. Má syna, a prázdnotu, ktorú v nej vyvolal muž, ktorého toľké roky milovala. Povieš si: „stáva sa, stalo sa, a zlomených sŕdc ešte bude.“ Jej to však tak veľmi teoreticky poňaté nepripadá. Nezáleží na tom či máš 18, alebo 40 - zlomené srdce, a samota boli stále rovnako. My ľudia máme tendenciu povzdbudzovať sa navzájom slovami: “Bude dobre, nebol pre teba, nájdeš lepšieho, buď silná, choď ďalej,..“ pravdou však je, že my samé vieme aké nehorázne ťažké je po tom ako nás niekto opustí oprášiť zlomené srdce a ísť ďalej. Veľakrát sa ocitneme zaseknuté v spomienkach, bolesti, slzách, a návratoch do minulosti. Prejdeme si hnevom nenápadne do sebaľútosti, ku potrebe odplaty, až ku konečnému zisteniu, že: „láska v dnešnom svete neexistuje.“ To nám však lásku nevráti.

Táto veta sa stala jej obľúbenou vždy keď sme sa stretli. Aj po dlhom čase ju nikto nepresvedčí. Hovorí, že je fajn, že ju nič netrápi, aspoň má pokoj, ...hovorí veľa, a pri tejto téme sa skoro nikdy do očí nepozerá.  Až pred pár dňami som ju videla plakať. Ako žena viem, že nie je nič horšie ako slzy inej ženy. Hlavne v momente keď okolo vás toľké bojujú so svojimi životmi. Rozchody, opustenosť, pocit neschopnosti, bolesť, choroby, všetko sa to valí ako láva, ktorú nezastavíš žiadnymi slovami. Svet prestal produkovať lásku, ale vzťahy na „dlhých“ pár mesiacov, a následné rozchody. Nehľadíme na to čo nechávame za sebou, myslíme na vlastný pocit uspokojenia. Muži majú pocit, že ženy v dnešnej dobe vyžadujú príliš veľa - a ženy zas, že úprimnosť mužov a snaha už dávno zomrela. Začarovaný kolotoč, v ktorom nikto nerobí krok ku druhému človeku, ale od seba. Napriek tomu netrpíme touto nedôverou lásky len my, ale aj oni. Za svetla predstierame, že sme v poriadku, ale v noci vieme, že túžime mať to čo majú ony. Nežiadame priveľa. Ten cit, rozhodnutie, lásku. Veci, ktoré si nikde nestiahneš, a do ktorých nikoho neprinútiš.

Nemala som pre ňu slová o tom, ako sa to časom zmení, len som ju objala, a povedala, že je to v poriadku. Nemusí predstierať, že to nebolí, že netrpí, že sa netúži ku nemu vrátiť znova. Vie, že mal svoje chyby, ale tie so zaslepenými očami lásky zrazu prekoná. Je dôležité iba prijať fakt, že hoci má pocit, že jej srdce viac už nezvládne, stále chce a túži v lásku veriť. Zajtra, o týždeň a stále znova. Nemusíš nič, a môžeš veľa. Láska sa neurazí, ani nenahnevá. Je len nástrojom dvoch ľudí. Dnes je silnejšia, nie preto že to musí uhrať pred svetom, ale preto, že chce. Má nádej, a pokúša sa znova veriť. Má syna - lásku, ktorú nič nezmení, ale ktorá každým rokom porastie.

A ty nádej..

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?