Prečo zostávajú silné ženy samé?

Autor: Dominika Dongova | 2.5.2016 o 7:00 | Karma článku: 10,79 | Prečítané:  9479x

Určite si sa už aspoň raz stretla so situáciou - krásna, inteligentná kamarátka, či známa, ktorá bola, alebo stále je jednoducho sama. Ty ju pokladáš za emancipovanú, ona to však celé vníma inak..

V mojom okolí, a celkovo vo svete je stále viac slobodných, úspešných žien. Také, ktoré vedia čo od života chcú, sú na ceste za svojimi snami, a zároveň zostávajú samy. Vidíš ich vo svojej práci, na ulici, vo dverách oproti, a možno aj ráno v zrkadle. „Ženy, ktoré nepotrebujú mužov.“ Aspoň ten dojem doteraz v tebe vytvárali. Iróniou je, že minimálne polovica z nich túži práve po tom jedinom. Mužovi, pri ktorom nebude len úspešnou manažérkou, či podnikateľkou, ale ženou. Takou, ktorá si zaslúži lásku, a normálneho muža. „Dokážem si zabezpečiť všetko sama. Vybaviť, obvolať, dosiahnuť, opraviť, a vysnívať. Všetko to zvládam, ale keď príde reč na lásku, mám pocit, že tú už akosi dlhšie nedávam.“ Spoznali sme sa na škole pred pár rokmi, dnes je z nej úspešná podnikateľka. Žena, ktorá si plní sny, miluje svoju prácu, a už tretí muž v poradí ju opustil. Vraj nebol pripravený na vážny vzťah - po dvoch mesiacoch sa k tej novej presťahoval. Nepoznali sme ju, ale podľa fotiek bola úplne iná. Normálne dievča, vysokoškoláčka. Žiadna dravá ženská. V tej chvíli by sa každej z nás zrútil svet, pokrútila logika, a s nechápavým výrazom na tvári by sme si donekonečna snažili vybaviť všetko, čo sme vo vzťahu nezvládli. Pritom odpoveď na túto otázku je jednoduchšia ako si vieme predstaviť. Hovorí sa, že muži sa boja úspešných žien, že je lepšie byť peknou ako krásnou, že jednoduchším rozmýšľaním menej pokazíš. Hovorí sa toho veľa, ale čo je pravdou? V čom sú silné ženy horšie ako tie ostatné?

Nejde o posudzovanie, lebo každá sme úplne iná, a dokedy si neprejdeme v koži tej druhej, netušíme čo sa v jej živote skutočne odohráva. Napriek tomu mi pri mojej otázke dal kamarát jasnú odpoveď: „Vy silné ženy, sa často príliš snažíte, všetko viete, všade ste boli, a my sa pri vás v takých momentoch prestávame cítiť ako muži. Chceme byť tí silní, tí ktorí vás ochránia, pomôžu, poradia. V skutočnosti, ale nie je v čom, pretože všetko si dokážete zabezpečiť samé, čo nám jasne každý deň dávate najavo, a my sa vo vzťahu cítime časom nepotrební. Ďalším extrémom je silná žena, ktorá svojim dravým postojom odrádza mužov už na prvý pohľad – žena schopná byť mužom, a ženou dokopy. Muža si zbalí, vychová, naučí, a on nakoniec utečie preč. Možno to vyznie hlúpo, ale strach sa u nás v týchto momentoch mieša s nepotrebnosťou, a tak lovíme v iných vodách. V takých, kde nás ešte tie „krehké“ ženy potrebujú..“  Smutné, ale pravdivé zároveň. Silné ženy veľakrát vyžarujú toľko sebaistoty, a skúseností, že druhý človek im už nemá čo ponúknuť. Preto sa veľakrát stane, že sa na nich nalepia muži hľadajúci matku, neustálu podporu, či takí, ktorí nechcú byť silným jedincom v spoločnosti. Hoci zo začiatku žene imponuje, že sa má o koho starať, raz príde moment - kedy by sa rada stala tou slabšou polovičkou, ktorá túži po silnom partnerovi. Ani levica nemá od prírody toľko sily, aby prekonala leva, ale aby spolu vytvorili silný pár - aby sa stali vzájomnou inšpiráciou, aby sa navzájom dopĺňali. Sila každého partnera spočíva v niečom inom, a hoci sa doba zmenila, naše prirodzené potreby zostali rovnaké. Kým žena túži po láske a materstve, muž po sile, a po žene, ktorá ho potrebuje. Hoci dokážeme byť silné, neberme si na seba mužské úlohy.

Nepripravujme samé seba o normálnych mužov. Nerobme našich mužov neschopnými, netvárme sa, že sme zjedli všetku múdrosť sveta, a že dokážeme samé v tomto svete lietať. Vytvorme priestor pre vlastnú ženskosť, a nechajme voľné miesto mužskej sile, a charakteru. Je v poriadku byť občas slabou, požiadať o pomoc, a priznať vlastné chyby. Neznamená to, že stratíme silu, svoju jedinečnosť, alebo rešpekt pred svetom – práve touto nedokonalosťou sa občas priblížime k sebe viac ako si vieme predstaviť. Nikto nie je dokonalý, ani natoľko silný aby dokázal na tomto svete fungovať sám.

Si krásna, múdra, silná, ale zároveň si žena. Tá, ktorá si zaslúži stať sa občas slabšou, a dať svojmu mužovi pocit, že na ňom záleží, že je potrebný, a že je schopný spraviť ťa šťastnou.

Inteligentná žena vie, že muž nepotrebuje matku, ale priateľku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?