..ako som sa naučila skutočne milovať

Autor: Dominika Dongova | 10.5.2016 o 7:17 | (upravené 10.5.2016 o 20:10) Karma článku: 10,96 | Prečítané:  7303x

„Milujem ťa!“ O mesiac na to odišiel. Tento moment jej dal viac, ako si dokázala v tom okamihu predstaviť..

Dnešná doba je obdobím rýchlych vzťahov. Ľúbime sa po dvoch stretnutiach, milujeme na treťom rande. Po mesiacoch sa vezmeme, staviame, podpisujeme, podvedieme, a nakoniec meníme. Chceme to všetko stihnúť ešte pred koncom. Aj oni si tú svoju rozprávku prežili, hoci so zvoncom.

Doteraz si spomínam ako mi ho pred pár rokmi predstavila. „Našla som najlepšieho muža na svete. Ja ju zas tak veľmi milujem! Často mi hovorí o našich budúcich deťoch. Veľakrát sníva o našom manželstve.“ O láske rozprávali celý večer. Fotky, veľa fotiek. Láska, more slov. Až sa toho všetkého dokonalého jednu noc prejedol. Po mesiacoch sladkých vyznaní sa zrazu pošmykol. Zistila to po pár dňoch, klamal jej do očí. Odpustila, lebo chcela veriť len jemu, nakoniec ju napriek snahe opustil. Život bol krátky, a ona už opozeraná. Žiadne ďalšie hrátky, či dlhé rozlúčky, iba hluchý telefón. Na určité obdobie sa jej zrútil svet, spravila by všetko pre to aby sa vrátil. Stratila úctu, prosila sa, až to jedného dňa vzdala, a vtedy pochopila. Stretla muža, ktorý toho veľa nenahovoril, nenaplánoval, iba postupne skutkami dokazoval. Nevyznávali si lásku veľkými slovami, záležalo im na tom čo si spolu časom vytvorili. Pomaly budovali, odpúšťali, nevzdávali. Ticho sa milovali, a nikam neponáhľali. Uvedomila si, že predtým asi nikdy skutočne nemilovala. Vždy sa o tom len s niekým nahlas presviedčala. Až vtedy keď ho stratila, zistila, že je zrazu schopná obyčajnej tichej lásky, že už viac dokonalosť nehľadá, že bolesť ju zrovnala. Pochopila, že láska nie je hlučná, že občas príde nečakane, že rastie každým pochopením, dozrieva odpustením, a zostáva s rozhodnutím. Nemuseli byť spolu kvôli rodičom, slovám, či papierom. Oni len chceli. Slovné spojenie „ľúbim ťa“ vkladali denne do ranného objatia, do krátkej správy na obed, do dôvery, ktorú si navzájom pri vlastných aktivitách dokazovali, do tichej prítomnosti, do kvetov bez povinnosti, do času kedy žili a tvorili len jeden vlastný svet. Dnes má 35, tri deti, a hoci nevie o každom jeho kroku, o všetkých myšlienkach - napriek tomu nepočuje ľúbim ťa len dva krát v roku. Lásku cíti v každom jeho skutku, a pokroku. Naučila sa milovať bez slov, a jej manžel spolu s ňou. Nie sú dokonalí pre svet, iba pre seba.

Dvaja ľudia, ktorí pochopili tajomstvo lásky.. 

Nedá sa nájsť ako hotový produkt, je to len malá časť z nás, tá ktorá si vyžaduje celoživotnú starostlivosť s doživotnou zárukou. Bez dôvodu na reklamáciu. Funguje iba tak, ako sa rozhodneme fungovať my sami. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Opatrne s tou demisiou

Matovič zasa siahol po atómovom kufríku.


Už ste čítali?