„..a až potom budú naše vzťahy fungovať“

Autor: Dominika Dongova | 4.7.2016 o 7:04 | Karma článku: 10,22 | Prečítané:  3950x

Každý by chcel recept na šťastie, a na vzťah, ktorý vydrží čo najdlhšie. Taký, pri ktorom sa nezačneme časom nudiť, a ktorý nás neprivedie do šialenstva. Kde taký však nájdeme?

Posledné tri roky bola sama. S bývalým sa im cesty po neúspešných návratoch rozišli. Bol to jeden z jej najdlhších vzťahov, a ona nadobudla pocit, že na to pravé jednoducho nemá šťastie. Vždy v tom bola iná žena, ego, klamstvo, zmena, vždy tam niečo nehralo. „Chcela by som veriť, že s niekým ďalším to bude iné, ale niečo mi hovorí, že už nie. Jednoducho na normálnu lásku nemám šťastie, a pritom je to jediná vec, ktorú chcem! V čom robím chybu?“ Poznám ju nejeden piatok, a viem, že vzťah bol pre ňu podstatnou zložkou života. Vsádzala však príliš veľa na človeka, o ktorom vlastne nič veľakrát nevedela.

Keď niekoho chceme, dokážeme povedať čokoľvek, aby sme sa vykreslili v dobrom svetle, a náš svet podľa predstáv druhého. Potom príde realita, s ktorou sme nepočítali, a vlastne už ani nemáme chuť ju prijať za svoju. Mali sme predstavu ako to bude vyzerať, a preto odmietame prijať nedokonalosti. Zrazu je náš partner o ničom, ona príliš ukecaná, ten si zas ide na svojom egu, ona zaujatá sebou, on ma nedokáže prekvapiť, ona sa stala panovačnou. Odíde, buchne dverami, odprosí, už nedokáže odpustiť, zabúda, kričí, prosí, a ten malý „omyl“ v detskej izbe zatiaľ plače.

Nie je jediná, ktorá vo vzťahu zlyhala, zlyhávame všetci, postupne. Nie je to o tom, že by nemala šťastie, lebo veľakrát tie krásne instagramové dvojice kričia doma po sebe viac ako pár, ktorý svoju lásku na sociálnych sieťach nezdieľa. Povieš si, že by nemala byť zúfalá, alebo, že je príliš trúfala. Ja mám pocit, že v niečom je rovnaká ako my všetci. Zadaní, nezadaní, fungujúci, či postupne strácajúci nádeje. Iba to povedala nahlas, to, čo všetci v našom svete vidíme.

Existujú normálni muži, a normálne ženy, len cez ten nastavený filter ich na prvý pohľad nezbadáš. Na druhej strane by sme však nemali stavať naše vzťahy na piedestál. Nie je to o tom nájsť pravého a žiť šťastne, až kým si nás nevezmú tam hore. Je to o tom byť človekom, ktorý sníva, žije naplno, ľúbi, aj keď ho nemilujú, a dokáže ďakovať za to čo má. Ak sa nachádza vo vzťahu, miluje, lebo sa rozhodol milovať. Nie preto lebo by mal, ale preto, že chce. Dokonalosť neexistuje, ten pravý je ten, ktorý po všetkých skúškach zostane, a my sa tými pravými staneme v deň, keď zabudneme na nekonečný zoznam prianí, a tú osobu na druhej strane postele jednoducho príjmeme. Ona toho svojho raz stretne. Ty tiež, on rovnako. Medzičas bol vytvorený na zdokonalenie seba, na pochopenie nezávislosti, na lekciu pokory, jednoducho pre teba.

..ak by sme prestali kvôli láske existovať, moment stretnutia by sme zmeškali. Pretože ten pravý vzťah nenájdeme vonku, ale v nás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Opatrne s tou demisiou

Matovič zasa siahol po atómovom kufríku.

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.


Už ste čítali?