„Existuje ešte normálny vzťah?“

Autor: Dominika Dongova | 26.7.2016 o 7:07 | Karma článku: 10,68 | Prečítané:  5081x

Žijeme vo svete, ktorý sa točí zo dňa na deň rýchlejšie, a preto veľakrát strácame prehľad o normálnych hodnotách. Kde sa stratila tá klasická láska?

Videli sme ju všade okolo nás. V knižkách, rozprávkach na dobrú noc, príbehoch starých rodičov, pri prepínaní programov. Videli, dnes sa zdá, že sa stala už len minulosťou. Denne stretávam viac, a viac nešťastných ľudí hľadajúcich niekoho, kto ich naoko od tejto tvrdej doby „zachráni.“ Aj ona.

Žena, ktorá bola vždy o dva kroky vpred. V kariére, životnom štýle, vedomostiach, a občas aj v našom priateľstve. Vždy som ju ako osobu obdivovala. Zvládla tak veľa, a už v mladom veku vedela, čo od života chce. Prednedávnom mi písala, či sa stretneme. Z toho večera mi najviac zarezonoval rozhovor o jej vzťahoch, a láske. Mala takmer všetko, ale so vzťahmi to príliš nevedela. Má nejaké očakávania, z ktorých povoliť najskôr nechcela, a keď aj časom povolila, celé si ju to dobehlo v podobe nešťastného vzťahu. Nechcela byť otrokom lásky, ale pomaly sa ním vďaka svojmu zaláskovanému okoliu stala. „Náš život je bez toho druhého akýsi šedý. Stretla som toľko mužov, a nič. Vždy bol v niečom problém, vždy sme si začali ísť na nervy, alebo to nefungovalo. Existuje ešte normálny vzťah?“

Mala som pocit, že ju takéto veci netrápia, mýlila som sa. Na jej otázku som odpovedala jediným slovom „existuje.“ Hneď ako som ho však vyslovila, uvedomila som si, že slovo normálny je v dnešnej dobe veľmi diskutabilným slovom. Každý sa pokladá za normálneho, kým druhého radí do kolonky čudák. To, čo príde normálne mne, nemusí tebe, a to, čomu verí ona, ti môže pripadať ako malé šialenstvo. Preto jej otázka nemala presnú odpoveď.

Každý vzťah je totižto tvorený dvoma ľuďmi, ktorí buď pre seba sú, alebo nie sú „stvorení.“ Stvorený, znamená byť rozhodnutý, aj keď občas nespokojný, napriek tomu so srdcom patriacim jednému človeku. To, že niekto má, a niekto zas nemá šťastie na normálnu lásku neznamená, že ju nikdy nenájde. Čas je pre lásku nepodstatnou veličinou. Je dôležité dokázať existovať sám, a neskôr stretnúť človeka, s ktorým to bude všetko prirodzené, a bez zbytočných otázok.

Tak ako existuješ ty, existuje aj on. Ona. Každý má vonku toho svojho, s ktorým to nevzdá len preto, že v dnešnom svete vládne nezhoda, ale skúsi to aj zajtra, úplne odznova.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ďalší úder pre Rusov. Prišli takmer o všetky hviezdy a znovu hovoria o bojkote

Medzinárodný olympijský výbor vydal zoznam ruských športovcov, ktorí môžu štartovať v Pjongčangu.

DOMOV

Znalca odsúdili za platinové sitká na desať rokov

Druhého obžalovaného Juraja Lettricha súd oslobodil.

KOMENTÁRE

Urazili ste môjho priateľa, pán premiér

Viem, nemenovali ste ho. Ale označili ste ho jeho náboženským vyznaním.


Už ste čítali?