Prečo sa rozchádzame s ľuďmi, ktorých sme milovali?

Autor: Dominika Dongova | 18.8.2016 o 7:40 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  10847x

Nevedela pochopiť, prečo to znova skončilo. Nerozumel, prečo im to dlhšie nevydržalo. Obaja si kládli tú istú otázku, časom sa k nim pridali ďalší..

Vzťahy sú vecou, po ktorej túži každý z nás. Keď nájdeme toho pravého, tú s ktorou to funguje, náš svet sa zrazu mení, všetko okolo nás je lepšie. Škoda však, že častokrát pocítime túto extra radosť len nachvíľu. Ono to v poslednej dobe akosi prestalo fungovať. Kde nastal problém?

Bol to ich príbeh, ale určite sa v ňom nájdeš aj ty. Dva roky zamilovaní, šťastní, a vyrovnaní. Pred týždňom som ich stretla. Prehodili sme zopár viet, ale ten elán, čo ich kedysi tak veľmi napĺňal, vyprchal. Povieš si, že časom je to úplne obyčajný jav. Až na tie hádky, a zvyšovanie hlasu. Až na ten nedostatok lásky, na ktorý sa po jeho odchode sťažovala. „Len som chcela aby ma miloval, tak ako na začiatku. Zmenil sa. Už ma neprekvapuje, nesnaží sa, nerobí nič, čo by náš vzťah zachránilo. Už ma to nebaví. Stereotyp, nuda, povinnosti. To všetko v nás tú lásku zničilo. Mala by som si nájsť niekoho, kto sa bude snažiť, toho ktorý ma bude milovať..“ Po všetkých tých požiadavkách som akosi prestala počúvať. Spýtala som sa jej na to, čo vlastne v živote chce? „Mám takmer všetko, len chcem byť normálne milovaná.“ Tú istú otázku som po pár dňoch položila aj jemu samému. Povedal: „Len aby ma milovala, tak ako na začiatku. Menej očakávala, a menej sa rozčuľovala.“ Obaja chceli byť milovaní druhým človekom, a vtedy som si niečo uvedomila..

Každý z nás túžime po láske, vzťahu, či prítomnosti človeka. Chceme byť milovaní, ale na jednu vec sme zabudli. „Kto bude milovať?“ Ak všetci túžime po niečom, čo takmer nikto z nás nedáva, ako je možné dokonale naplniť naše očakávania? Hovoríme, že sme to vzdali, že nás nemilujú, že to neklape. Čo sme však urobili pre to aby to fungovalo? Vo vzťahu radi berieme, alebo aj dávame? Lebo s láskou je to ako s prácou. Ak chceme výplatu, musíme pracovať.

Nie je to o tom, čo si podľa nás samých po sklamaniach konečne zaslúžime, ale o tom, čo dávame. Ak túžime po láske, milujme. Ak chceme dokonalého partnera, staňme sa aj my samé dokonalými partnerkami. Iba to, čo sme ochotní obetovať pre druhých, sa nám nakoniec vráti v podobe lásky, ktorá potrvá navždy. Neexistuje recept na šťastný vzťah, iba naša vlastná snaha, a viera v druhého človeka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ďalší úder pre Rusov. Prišli takmer o všetky hviezdy a znovu hovoria o bojkote

Medzinárodný olympijský výbor vydal zoznam ruských športovcov, ktorí môžu štartovať v Pjongčangu.

DOMOV

Znalca odsúdili za platinové sitká na desať rokov

Druhého obžalovaného Juraja Lettricha súd oslobodil.

KOMENTÁRE

Urazili ste môjho priateľa, pán premiér

Viem, nemenovali ste ho. Ale označili ste ho jeho náboženským vyznaním.


Už ste čítali?