Je to láska, alebo len pobláznenie?

Autor: Dominika Dongova | 2.9.2016 o 9:00 | Karma článku: 10,71 | Prečítané:  4704x

Veľakrát si myslíme, že niekoho milujeme, a až odstupom času zistíme, že to láska nebola. Dá sa to zistiť skôr, a predísť tak sklamaniu, ktoré pravdepodobne z jednostrannej lásky nastane?

Keď o ňom rozprávala, pripadal mi ako najdokonalejší chlap na svete. Až dokým prišlo na scénu slovíčko ale. „Vieš, ale keď vlastne ja ani neviem čo ku mne cíti. Chcela by som aby ma miloval tak, ako ja jeho. Ako to zmením? Ako sa do mňa prirodzene zamiluje? Nedokážem bez neho žiť. Je tou jedinou vecou na svete. Milujem ho viac, ako čokoľvek iné, občas viac, ako seba. Chcem iba jeho. Len on na celý život. Na ničom inom nezáleží..“ Pozerala som sa do tváre ženy, ktorá mala oči dievčaťa. Takého, ktoré verí na rozprávky. Na tom by nič zlé nebolo, lebo aj ja sama mám svoje obľúbené doteraz. Je však dôležité žiť aj realitu. Pozrieť sa pravde do očí. Hoci to často bolí, sebaklam nič na situácií nemení. V jej očiach to bol skvelý chlap. V mojich, a z toho, čo hovorila pôsobil však ako pravý opak. Žiadne city, kroky, žiadna snaha. Žiadne my, len ja. Ona v tom celom bola vlastne sama. Mala pocit, že randia. V noci, a v posteli. Ráno si boli úplne cudzí. Rátal s ňou keď sa potreboval zabaviť, ona si s ním zatiaľ vytvárala predstavy. Boli tak veľmi odlišní. Hlavne kvôli tomu, že kým ona robila kroky, on stál na mieste. Myslela si, že to môže zmeniť. „Snažím sa robiť všetko, ale stále som v kolonke, ktorá nemá pomenovanie. Milujem ho, a nechápem prečo on mňa nie?“

Chvíľami mi jej bolo ľúto, potom som si však uvedomila, že nie je sama. Naivná, krásna žena. Je ich veľa. Ženy v snahe udržať si mužov zabúdajú na svoje zásady. Ich centrom sa stáva muž, a tým strácajú seba. Nahovárajú si, že láska všetko prekoná, zabúdajú však na to, že musí byť z oboch strán. Chlap sa do teba nezamiluje cez posteľ, cez to, keď urobíš pre neho prvé a posledné. On ťa buď miluje, alebo nie. Ak ťa vníma ako potencionálnu priateľku dá ti to všetko vedieť. Skutkami. V skutočnej láske ľudia nekladú otázky, a neexistujú dohady. Ona jednoducho je, a nič ju nezastaví. Keď sa nemusíš pýtať na to, či ťa miluje. Keď ho nemusíš prosiť, a hľadať dôkazy. Keď nevidí len tvoje telo, ale má ťa rád aj vtedy, keď ho nezvádzaš pohľadmi. Nie sú to žiadne šialené motýle, iba jednoduchý pocit domova. Ten, o ktorom už nepochybuješ, neskúšaš, neprovokuješ, jednoducho si. Ste spoločne.

To, či ťa miluje, už dávno vieš. Niektoré veci si stačí len priznať...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ďalší úder pre Rusov. Prišli takmer o všetky hviezdy a znovu hovoria o bojkote

Medzinárodný olympijský výbor vydal zoznam ruských športovcov, ktorí môžu štartovať v Pjongčangu.

DOMOV

Znalca odsúdili za platinové sitká na desať rokov

Druhého obžalovaného Juraja Lettricha súd oslobodil.

KOMENTÁRE

Urazili ste môjho priateľa, pán premiér

Viem, nemenovali ste ho. Ale označili ste ho jeho náboženským vyznaním.


Už ste čítali?