Prečo ťa tvoj muž prestal milovať?

Autor: Dominika Dongova | 19.9.2016 o 8:00 | Karma článku: 10,59 | Prečítané:  4146x

Mali spolu naplánovanú budúcnosť, a milovali sa navzájom tak veľmi, že rozdeliť ich bolo nemožné. Keď som ich spolu videla, myslela som si, že to bude na celý život. Potom sa niečo zmenilo.

Všetko som sa dozvedela od neho. Pred niekoľkými týždňami mi zavolal, či by sme sa mohli stretnúť. Vyzeral ako iný človek. Mali spolu syna, ktorý len nedávno oslávil tri roky. Hovoril, že je toho veľa. Myslela som si, že bude aspoň predstierať nejaký druh dobrej nálady. Mýlila som sa, bol úplne bezradný. Nie je z ľudí, ktorí by sa sťažovali, preto ma jeho slová v prvom momente prekvapili.

„Miloval som ju roky. Nášho syna milujem viac, ako čokoľvek na svete, ale ani to ma pri nej už neudrží. Možno budem znieť tvrdo, ale jej správanie je nepochopiteľné. Neustále výčitky, nespokojnosť, požiadavky od výmyslu sveta. Robil som vždy všetko to, čo som jej na očiach videl. Našiel som si dve práce, vzal hypotéku na dom, auto, všetko podľa jej predstáv. Ona si však vždy niečo nájde. Už sa necítim ako jej partner, a manžel, ale ako muž, ktorý je tam na to, aby sa mohla posťažovať. S tým by som problém nemal, keby si aj mňa samého občas vypočuje. Viem, že ako matka má toho veľa, ale aj ja sám potrebujem podporiť. Snažil som sa o tom hovoriť, pracovať na tom, aby to bolo ako predtým. Ona nekompromisne trieska dverami, a porovnáva ma s mužmi zo svojej minulosti, a s manželmi svojich dokonalých priateliek. Veľakrát sa ma už vzdala, a hoci som jej sľúbil, že až do smrti.. Neviem ako ďalej.“

To, čo mi v tom momente povedal sa ani zďaleka nestotožňovalo s tým, ako sa navonok prezentovali. Vždy spolu a „šťastní“. Každá naša spoločná známa ich videla ako dokonalý príklad rodiny. Jeho manželka na sieťach zdieľala všetky perfektné momenty. Ja sama som si vždy hovorila, že tí dvaja sa jednoducho našli. V našich očiach boli mega šťastní.

Realita sa však veľakrát líši od toho, ako sa prezentuje navonok. Kým potichu závidíme ľuďom ich dokonalé manželstvá, vzťahy, partnerov, a majetky, oni sa hádajú, podvádzajú, a láska sa u nich iba v online svete zastaví. "Prestal ťa milovať lebo si sa zmenila." Človek sa však mení každý deň. Vina tak neplynie iba z jednej strany. Milovať sa prestávame lebo máme nesplnené predstavy. Chceme toto, bez toho, s tým, a ešte toto. Na partnera sme však počas nášho dlhého zoznamu požiadaviek, a prianí zabudli. Nikdy však nie je neskoro. Možete byť rozdielni, milovať by ste však mali rovnako. 

Chce to iba menej ega, a viac lásky..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

SME vás prevedie cez štvrťstoročie

Významné dni si pamätáme aj cez vlastné príbehy. Rozmýšľame, kde sme boli v 1989, komu sme v 1993 tlieskali a čoho sme sa v 1995 báli.

DOMOV

Dobré ráno: Privítajte nových pánov, singularita je tu

O nových pokrokoch vo vývoji umelej inteligencie.


Už ste čítali?