Je v dnešnej dobe možné nájsť "pravého" partnera?

Autor: Dominika Dongova | 11.10.2016 o 8:11 | Karma článku: 7,49 | Prečítané:  2695x

Človek by čakal, že vďaka novým technológiám, sociálnym sieťam, a množstvu ľudí bude všetko v oblasti lásky, a vzťahov jednoduchšie. Pravda je však úplne inde...

Včera som si počas letu všímala ľudí okolo seba. Bolo ich veľa. Rôzne tváre, množstvo lásky, nervozity, pohľadov a nenaplnených príbehov. Vedľa mňa sedela dvojica žien, a z ich rozhovoru bolo jasné, že hlavným problémom boli, sú a vždy budú - vzťahy. Sme predsa ženy, a chceme byť milované. Ako je to však vnímané na ten druhej strane? Jedna z nich sa so svojimi skúsenosťami priznala. "Tento mesiac som bola už na piatom rande, a začínam pochybovať o tom, že normálni muži ešte existujú. Jeden bol maximálny sukničkár, ďalší ma naživo nepriťahoval, tretí rozprával iba o sebe, a tých dvoch ďalších ani nekomentujem. Žiadne ambície, sny, a vychovanie. Najradšej by si s tebou užili, a išli ďalej." Po chvíli ticha, a krátkom vzdychnutí jej kamarátka zareagovala: "Nechaj to tak, pravý príde keď ho nehľadáš..." Ona sa nad jej reakciou len ironicky pousmiala, a trocha podráždene reagovala: "Sama vieš, že žiadny pravý už dnes neexistuje, a preto ak chceš niekoho, musíš si ho jednoducho zbaliť, alebo mu ísť naproti. Sám sa nerozhýbe." 

O pár sedadiel ďalej sedel muž v spoločnosti priateľov, a vedľa nich v uličke stála žena, ktorá išla na danom mužovi oči nechať. Vulgárne vtipy, a hlúposti na jej adresu jej pripadali vtipné, a ani jej slovník nebol práve najlepší. Žena hľadajúca muža, žena snažiaca sa "zapadnúť," žena, ktorá chcela byť milovaná, slobodná mama s plačúcim dieťaťom, a na zadnom sedadle žena hádajúca sa so svojim vraj "neschopným priateľom." Vyčítala mu všetko, a celú hádku ukončila tým, že samej by jej bolo lepšie.

Na jednej strane realita, na druhej zúfalstvo a nespokojnosť. Hovorí sa, že je náročné spraviť ženu šťastnou, a všeobecne človeka. Všetko materiálne si vieme zaobstarať, city však nekúpime ani za milión. Aj keď nám budú priatelia opakovať, že by sme mali počkať, že si musíme vážiť samých seba, že nikto nebude nikdy podľa našich predstáv, aj tak tvrdohlavo trváme na svojom. Peklikávame profily, lajkujeme a hľadať neprestávame. Málokedy však niečo normálne nájdeme, ak vôbec. Mali by sme sa zastaviť, a uvedomiť si, že...

Láska môže byť v človeku, ktorý nás v prvej sekunde nepriťahuje, v náhodnom stretnutí, v dlhoročnom priateľstve, na zástavke, druhom konci sveta, v obyčajnom mužovi, v klasickej žene. Ona je všade, a zároveň nikde. To všetko však kvôli nám. Umelú inteligenciu už pomaly vytvoriť vieme, ale lásku nie. Tú nevyrobíme, a človeka neprinútime. Preto pravého muža nehľadaj, ale staň sa pravou ženou, ktorá je v pohode aj keď práve nelieta v opare lásky. Vtedy sa objaví niekto, koho si nečakala. Žiadna minulosť, žiadne triky, len ty, a on. Vytvorme si vzťahy, ktoré neničia, ale spoločne budujú.

Vytvorme si nás.♡

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?