Naozaj ťa miluje?

Autor: Dominika Dongova | 18.10.2016 o 8:00 | (upravené 18.10.2016 o 20:41) Karma článku: 10,61 | Prečítané:  4131x

Hovorila o ňom pri každej príležitosti. On hovoril o nej veľa.  Dvaja úplne rozdielni ľudia, dva svety, a predsa ich niečo spájalo...

Bola to ich vlastná neistota. Milovali, ale nevedeli či ich druhá strana ľúbi rovnako. Hoci boli vo vzťahu, občas zapochybovali. „Mám pocit, že to cíti rovnako, ale niekedy sa správa tak, akoby som bola ja tá zamilovanejšia.“ Po istom čase to bol zas on: „Robím pre ňu prvé a posledné, lebo znamená všetko, ale niekedy o jej citoch zapochybujem.“ Oni dvaja sa navzájom nepoznali, a napriek tomu ich trápil rovnaký problém. Neboli v tom sami, po meste sa pohybujú stovky ľudí s podobnými problémami. Pýtala som sa samej seba, či je možné lásku presne odmerať, odhadnúť a zvážiť. Či dokážeme s určitosťou odhaliť city druhého.

Čo ak sa za polovicou vyjadrení „milujem ťa“ skrýva len obyčajná zaužívaná fráza, niečo, čo sa od nás po rokoch vzťahu očakáva? Čo ak nás priateľ v našej prítomnosti miluje, a o pár dní na to podobné vyznania žene na druhej strane venuje? Čo ak si tvoja priateľka užíva to, že ju tak veľmi miluješ, a zároveň sníva o niekom úplne inom? Čo ak.. Presne tieto dohady nás ťažia, a postupne ničia. Neexistuje presná miera lásky a ani stopercentná istota. Sme len my. Ženy, muži, naše rozhodnutia, egá a naša myseľ. Napriek tomu sú veci pomocou ktorých zistíme či nás náš partner naozaj miluje.

Keď muž obetuje spánok len preto aby vyriešil hádku z obeda, keď príde po teba aby sa uistil, že si v poriadku, keď ti bezdôvodne napíše, prinesie kvety, keď ho žiadna ženská ani s tým najdokonalejším telom v citoch ku tebe nepremôže. Keď sa dokáže ovládať, keď ťa pozná tak dobre, že nerobí kroky, ktoré ti ublížia. Keď rešpektuje tvoje rozhodnutia, keď sa snaží o to aby váš vzťah nebol ako ostatné. Má svoj život, ale ty si v ňom priorita. Dôveruje, rozpráva, miluje, a napriek tomu sa pred tebou neponižuje. 

O ženskej láske sa presvedčíš jednoduchšie. Keď miluje nepotrebuje zástupy obdivovateľov, stará sa o seba, o teba a je vždy nablízku. Hoci má milión povinností vždy si nájde čas, ktorý patrí iba vám. Aj keď nerobí milión krokov, tých pár čo spraví si jednoducho všimneš. Neprovokuje, rešpektuje, dá ti voľnosť, a to všetko preto lebo ti dôveruje. Miluje potichu, ale intenzívne.

Ak si ju našiel, a ty jeho, uistite sa, že tú lásku časom nezabijete len preto, že sa vám už nechce, že vonku je niekto lepší, alebo to už zrazu necítite rovnako. Ružové okuliare sa časom stratia a preto je len na vás ako si to celé spoločne vytvoríte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?