„Pre ženu, ktorú chcem opustiť..“

Autor: Dominika Dongova | 13.12.2016 o 7:07 | Karma článku: 10,88 | Prečítané:  5529x

Aj keď sa vášeň a zamilovanie jedného dňa zmení na rutinu, váš vzťah to môže prežiť. Dnes to bude o niečom inom.

Keby svet fungoval tak, ako chceme, boli by sme 24/7 zamilovaní a stereotyp by nikdy nenastal. Jednoducho by bolo všetko dokonalé, príťažlivé a vzrušujúce. Otázkou je však, že dokedy? Aj toto krásne by nás časom omrzelo a potom by sme potrebovali niečo nové, neopozerané a vyhovujúce.

V poslednej dobe sme nadobudli pocit, že môžeme všetko a tým pádom staré meníme za nové a to po čase za ešte novšie. Čo sa však stane, ak vymenia nás? Bude to stále tá istá zábava a možnosť voľby, ako to bolo z našej strany? Odkráčame s hrdosťou a prázdnym srdcom, ako by sa nič nestalo? Na to myslí už čoraz menej ľudí. Aj ja sama občas zabudnem. Sme krutí keď ide o druhého človeka, sme dotknutí ak ide o nás. „Už ma nepriťahuje tak, ako kedysi. Po všetkých stránkach začína byť príliš obyčajná, často nervózna a vlastne celkovo mi celý náš vzťah už nič nedáva. Iba berie. Energiu. Vlastne aj tú som prestal vynakladať.“ Na jednej strane vyrovnaný muž, na druhej pocit prázdna. Po chvíli však dodal: „Keby to bolo ako na začiatku, tak by som neuvažoval o tom, že ju opustím.“ Keď som sa ho však spýtala na to, čo spravil pre to, aby to bolo ako predtým, mlčal. Vraj on tu nie je od toho aby sa stále snažil.

Zdá sa nám, že robíme viac ako partner a niekedy to zájde až tak ďaleko, že odmietame spraviť akýkoľvek malý krok. Lebo vieme, ako sa zachová, vieme aké má chyby, vieme, čo nám na ňom, či na nej prekáža. Nebaví nás zaspávať na tom istom mieste, lebo nás tam už nič nové nečaká. Na jednej strane snívame o vážnych vzťahoch, na druhej odmietame investovať. Vzdávame sa, vadíme si, časom sa už len znášame. Realita je však taká, že nás žiadny partner večne priťahovať nebude. Aj tretia milenka naberie nádych všednosti. Ani ten najdokonalejší muž nebude večne v našich očiach perfektný. Vzťah nie je o vášni, krásnych slovách, západe slnka. Láska nie je žiadna súťaž o to, čo kto kedy spravil viac a kto zas menej. Nie je to žiadne porovnávanie, maratón, dlh voči druhému človeku. Vzťah je cesta, ktorá nekončí. Spoločná cesta, ktorá nie je len o jednom, ale dvoch. Na konci nedostaneme žiadnu odmenu, či ocenenie, iba pocit toho, že na nás záležalo a vnútornú istotu, že naspäť sme dali zo seba to najlepšie. Prestaňme sa pretekať, zabudnime na pomstu, neočakávajme, ale milujme. Nie preto, že kvôli papieru, či deťom musíme, ale preto, že nám na tom druhom záleží viac ako na našich egách.

Nezabudni: Ani ty, ani ja, či ona. Nikto z nás nie je dokonalý...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?