„Svoju ženu v skutočnosti nemilujem..“

Autor: Dominika Dongova | 24.1.2017 o 7:42 | (upravené 24.1.2017 o 22:43) Karma článku: 9,03 | Prečítané:  3354x

Navonok pôsobili ako dokonalý pár. Samé krásne fotografie, dovolenky, spoločne strávený čas. Aspoň v tom virtuálnom svete, aspoň pred nimi.

Keď sa však zatvorili dvere, boli sami sebou. Dvaja ľudia, ktorí postavili svoj vzťah na vášni, príťažlivosti a prebdených nociach. Ráno však prichádzalo vytriezvenie, o ktorom nikto netušil. Ona bola tá krásna, dokonalá žena, partnerka úspešného muža. On ten, ktorý mal túto dokonalú ženu pri sebe vždy keď potreboval. Jeden večer sme na seba náhodou narazili a hoci som nerozumela tomu, ako dokážu dvaja tak veľmi rozdielni ľudia fungovať, vyzeralo to, že oni v tom mali jasno.

Mýlila som sa. „Viem, že to vyznie zvláštne, ale v skutočnosti ju nemilujem. Lepšie povedané, nikdy som ju ani nemiloval. Ona nie je žena pre budúcnosť... ale keď som s ňou nezažívam zbytočné drámy, pokiaľ je spokojná a viem, že investujem do ženy, ktorá je tam vždy, keď ju potrebujem. Dokáže ma poblázniť ako žiadna pred ňou. Možno je to moje pohodlie, možno ma uspokojuje to, že každý muž by ju chcel, ale nemôže mať. Už ani neviem. Veď to tak nejak robia všetci.“ Poznali sme sa zo školy. Vedela som, že v detstve mal všetko, ale napriek tomu nestrácal pojem o realite. Po pár rokoch som však mala pocit, že sa zmenil. Prispôsobil sa dnešnému svetu bez citov. Keď som sa ho spýtala, či verí v lásku, iba sa zasmial. „Dnešné ženy sa ti ponúkajú samé a ty si väčšinou vyberieš. O láske už nie je reč, skôr mi to príde ako krátkodobá závislosť. Nevera je všade a ženy sa chcú mať dobre.“ Pre ľudí, ktorí veria v lásku by boli jeho slová len chladnou fackou. Hoci mal pravdu v tom, že dnešné vzťahy sú už len spôsobom ako sa zabezpečiť, ako si vytvoriť dobrú budúcnosť, ako dať ľuďom najavo, že tvoj vzťah je dokonalejší ako ten ich. Napriek tomu...

Láska stále je. Existuje pre tých, ktorí nehľadajú len bankomaty namiesto partnerov, ale mužov, ktorí im venujú svoj čas, rešpekt a úctu. Keď pominú peniaze a vášeň, zostanete len vy. Dve osoby, ktoré majú na lásku aj iné dôvody, ako zvyšok sveta. Milovala ho lebo bol iný, bol gentleman, starostlivý, pozorný, pamätal si čo má rada a poznal ju lepšie, ako ktokoľvek na svete. Miloval ju lebo bola iná, poznala, keď niečo nebolo v poriadku, starala sa a bola tam vždy keď ju potreboval. Ani jeden z nich sa nehanbil za svoje city a obaja žili mimo nalinkovanej reality. Možno nemali všetko, ale mali seba. Dvaja rozdielni ľudia, rovnaké city a láska, ktorá nemiluje lebo krása, dokonalosť a peniaze, ale kvôli skutočnej podstate človeka. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

NAKA zatkla Mariana Kočnera

Príkaz vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Stĺpček Jakuba Fila

Zatkli Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?