..bola to komplikovaná láska

Autor: Dominika Dongova | 1.2.2017 o 7:07 | (upravené 1.2.2017 o 7:24) Karma článku: 5,80 | Prečítané:  2083x

Stáli vedľa seba ako dvaja cudzí ľudia. Ak by som nevedela, čím všetkým si v minulosti prešli, neverila by som, že kedysi boli spolu. Ako pár. Ľudia, ktorí sa navzájom milovali.

Zo začiatku bolo medzi nimi všetko tak veľmi dokonalé, až ma to desilo. Tvrdili, že sa našli. Mali pocit, že to je to, čo chcú. Na celý život. O vzťahu hovorili veľa a každému. V súkromí, v online svete, na verejnosti, jednoducho všade. Bolo to až také dokonalé, že sa tomu len ťažko verilo. Napriek tomu som im to obom priala. Po roku vášeň opadla, ale ešte stále to dokázali uhrať. Hádky v súkromí, úsmevy vonku. Keďže som ju poznala, vedela som, že sa niečo deje. Prednedávnom prišla za mnou, nešťastná.

„Už to nemá zmysel. Zmenil sa a ja sa s tým nedokážem stotožniť. Chcela by som, aby to bolo ako na začiatku a vlastne ani neviem, či to ešte vôbec chcem. Zaslúžim si muža, ktorý sa bude ku mne správať lepšie. Takého, ktorý si bude vedomý toho, čo má pri sebe. Kamarátky mali pravdu keď povedali, že mám naviac...“

Pozerala som sa na tú istú ženu, ktorá kedysi vyhlasovala aký je ich vzťah dokonalý. Ako veľmi sa líšia od párov, ktoré riešia iba hlúposti. Vraj oni dvaja to majú na celý život. Ich reči sa časom vytratili a láska sa stala nemožnou. Každý chcel niečo iné a kompromis neprichádzal do úvahy. Na záver dodala: „Vieš, myslím si, že to bola len komplikovaná láska...“ Povedala som jej, že si nemyslím to, že láska je komplikovaná, ale ľudia. My vytvárame všetko, ničíme, začíname a končíme. Necháme sa ovládať láskou, nenávisťou, momentálnymi pocitmi, vášňou. Neriešime dôsledky, ale to, čo chceme teraz. Všetko chceme hneď, alebo vôbec. Už nebudujeme, lebo nemáme čas. Meníme, lebo sa nám to časom nepozdáva. Chceme lásku, ktorá bude fungovať podľa našich pravidiel. Takú, ktorá sa nestane komplikovanou, ale oddanou predstavám. O tom, ako by to malo byť, a čo by sa naopak diať nemalo.

Nachvíľu sa však zastavme a zamyslime sa nad tým, čo sme investovali do toho, aby to bolo iné? Prečo máme pocit, že partner je ten, kto to ničí a my sa cítime nevinné? Prečo si myslíme, že zmenou partnera, budeme šťastnejšie? Prečo podvodom riešime to, čo bolo pre nás kedysi bezchybné? Na čo slová lásky, ak nás to celé po rokoch omrzí? Láska sa nedá odmerať, ale dá sa určiť jej trvanlivosť. Bude tam dovtedy, dokedy budeme do nej investovať. Náš čas, energiu a snahu. Ona nie je komplikovaná, to my sa len ľahko vzdávame.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?