...a až vtedy sa muž do ženy zamiluje

Autor: Dominika Dongova | 14.2.2017 o 7:17 | (upravené 14.2.2017 o 21:47) Karma článku: 10,58 | Prečítané:  5024x

Celý náš život začína a končí láskou. V akejkoľvek podobe. Odmalička sme si vysnívali toho bieleho princa, suseda, kamaráta, známeho z okolia, ktorý nás jednoducho zaujal.

Túžime byť milované. Tak naplno, úplne a bez akýchkoľvek prestávok, či zaváhaní. Keď ide o lásku, zabúdame na realitu. Žijeme v predstavách, myšlienkach a hlavne si za žiadnu cenu nepripustíme, že pán dokonalý je pre nás zrejme chybnou voľbou. Srdcu predsa nerozkážeš. Napriek tomu, že sme ochotné dať všetko, druhá strana našu stávku pochopiť nemusí. Nemusí ju vlastne ani akceptovať, registrovať, či vôbec sa k nej vyjadrovať.

Až vtedy...

Pýtali sa ma, ako je možné, že ony ho stretli, že robí pre ne prvé a posledné. Kde je ten ich? Kde sú všetci tí dobrí muži? Hovorili o biologických hodinách, nedostatku času, o tom, čo videli. Napriek tomu, že mali všetko naštudované, pán dotyčný záujem neprejavil.

V konečnom dôsledku neboli samé. Každá z nás si prešla týmto „zúfalstvom“, túžbou v srdci, či jednoducho skrytou zavisťou nad tým, čo majú ony. Tie druhé mali niečo spoločné. Aj keď boli na prvý pohľad rozdielne, to, ako vnímali samé seba bolo neprehliadnuteľné. Niektoré by vysokým sebavedomím vytreli zrak okoloidúcich, iné láskou k sebe zachránili planétu. Tie zadané ženy boli vo svojom vnútri vyrovnané. Bolo ľahké sa do nich zamilovať, lebo vedeli kto sú, kam idú, a čo nikdy vo vzťahu akceptovať nebudú. Nečakali v rohu na zázrak, nezúfali každý deň nad piatimi kilami, ale robili všetko preto, aby boli samé so sebou spokojné. Na prvý pohľad mužov nepotrebovali. To, bolo vecou, vďaka ktorej k sebe mužov prirodzene priťahovali. Lebo len to, čo ti nenápadne uniká, túžiš preskúmať. Nikto z nás predsa nemá rád lacné dary. Túžime po tom najlepšom, chceme niečo, čo nemajú oni. To, čo nám nedá spávať, to na čo často cez deň myslíme. Vtedy sa muž dokáže zamilovať, a nie len on. Aj ty sama vieš, že ťa zaujme vždy muž s kúskom tajomna okolo seba. Nechceme mužov, ktorí na povel spravia prvé a posledné, chceme mužov, ktorí sú vyrovnaní a nejde im len o to dostať ženu do postele.

Muži zas túžia po žene, ktorá nebude ako všetky ostatné. Zákroky si vie spraviť každá, ale vnútro len maloktorá. Buď sama sebou, miluj svoje nedokonalosti, snívaj, pracuj a dosiahni vnútorný pokoj. Práve vtedy, keď to budeš najmenej čakať a potrebovať, príde. Nie preto, aby ťa zachránil od samoty, ale preto, že ťa miluje

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?