Prečo ženám nefungujú vzťahy?

Autor: Dominika Dongova | 7.3.2017 o 7:50 | Karma článku: 7,29 | Prečítané:  2558x

Nebola jediná, ktorú opustil. U nej to bol tretí muž v poradí, u inej ďalší nefungujúci vzťah. Sú momenty, ktoré nás poznačia niekedy až tak veľmi, že prestaneme veriť. V lásku, seba, normálneho partnera..

Dnes to nebude o jednej, ale o nás všetkých. Chceme byť milované. Najlepšie jedným mužom, podľa predstáv a na celý život. Pýtali sa tú istú otázku. Bez ohľadu na vek, či postavenie. Žena je vo svojom srdci rovnaká ako ostatné. Niektoré sa citom bránia, ale napriek tomu po partnerovi, s ktorým by to fungovalo túžia. „Prečo ma znova opustil? Prečo to medzi nami skončilo? Prečo odišiel za inou? Prečo práve ja? Prečo to ostatným funguje a mne nie?“ Každá bola úplne iná, ale všetky trápilo to isté. Zvláštne bolo, že ani jedna z nich netušila odpoveď. Nevedeli v čom robili chybu, práve naopak. Ich vlastná osoba bola podľa všetkého v tom celom nevinne. Neskôr som sa ich začala pýtať a zistila jednu vec, ktorú robili všetky. Chceli byť tak veľmi milované, že jednoducho prebrali iniciatívu nad celým vzťahom. Na začiatku boli tie aktívne, len preto, aby ho nezískala iná. Neskôr tie pozorné, veď sa hovorí, že milujúca žena je základ dobrého vzťahu. Časom tie nespokojné, hlavne vtedy keď sa veci neudiali tak ako chceli ony. Mali predstavy, ktoré im žiaden muž neplnil. Niektoré z nich dali zo seba všetko a popritom si nevšimli, že druhá strana dávala minimum, ak vôbec. Iné zas hrali hry na mačku a myš, hoci na druhej strane nikto o podobné hry nestál. Druhé boli večne nespokojné, vyčítali všetko, mali predstavy, s ktorými sa však ich muži nestotožňovali. Bolo medzi nimi veľa žien, ktoré zo zúfalstva robili odvážne kroky, z netrpezlivosti všetko uhnali, z pocitu bezvýznamnosti nechali so sebou zaobchádzať ako s handrou. Všetko len preto aby si toho vysnívaného udržali.

Ak vzťah nefunguje, zodpovednosť musia prevziať dvaja. Ak si však zostala po mesiaci randenia opäť sama sú tri možnosti: buď dávaš všetko, nič alebo jednoducho ešte ten pravý neprišiel. Ak si príliš aktívna, príliš netrpezlivá, zúfalá, tak muža skôr, či neskôr odplašíš. Ak si naopak tá, čo očakáva, že druhý, tá čo kladie vysoké nároky, tá, ktorá má o všetkom svoje vlastné predstavy, tak musíš rátať s tým, že len malé percento mužov túži po niekom, kto neustále len vyžaduje a žiadna spätná odozva. Nakoniec je to možno spôsobené len tým, že ešte nie si pripravená. Nie je to o veku, ale o vnútornom svete človeka.

Až vtedy príde do nášho života ten pravý, keď si začneme vážiť samé seba, keď nájdeme, čo nás napĺňa, keď nepôjdeme mužom naproti, keď skrotíme naše ego, nekonečné predstavy a hlavne vtedy keď necháme veciam voľný priebeh. Ani jedna z nás nemá vyhraté, pokiaľ sa sama nerozhodne, že všetko má svoj čas... a nepochopí, že ten pravý nebude čakať na jej prvé kroky. Preto to nechaj na muža, ktorý ťa bude milovať takú aká si, nie takú akou by si mala byť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

NAKA zatkla Mariana Kočnera

Príkaz vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Stĺpček Jakuba Fila

Zatkli Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?