"Naše tajomstvo šťastného vzťahu..."

Autor: Dominika Dongova | 21.3.2017 o 7:13 | Karma článku: 5,70 | Prečítané:  1967x

To, že si spolu začnete ešte neznamená, že vám to vydrží večne. Výhodou však je, že to celé stojí len na vás dvoch. Oni dvaja majú niečo, vďaka čomu im to už roky funguje.

Všetko v živote má určitý postup, rýchlosť a priebeh. Je to cesta, ktorá nie je vždy ružová, rovná a jednoduchá. Vzťahy a láska sú na tom rovnako. Prvotné zamilovanie sa mení v tom lepšom prípade na vzťah, v inom na zlomené srdce. Napriek tomu nás všetky tieto emócie menia na človeka, ktorým sa máme stať. Ak si našiel partnera, či partnerku, ktorú miluješ, priprav sa na to, že všetko si vyžaduje teba, úsilie a hlavne trpezlivosť.

Boli spolu už 15 rokov. Jedno dieťa, byt, auto, práca, hypotéka. Láska sa v istej chvíli začínala meniť na stereotyp, ktorý v určitých prípadoch ničil to čarovné, čo tam kedysi bolo. Uvedomili si to však až keď mal malý dva roky. Nevedela, či ju ešte miluje tak, ako na začiatku. Príliš o tom nehovoril, vlastne v poslednej dobe takmer vôbec. Napriek tomu boli spolu. Boli manželmi, najlepšími priateľmi, ale dalo sa ešte stále hovoriť o láske? Kamarátky jej vždy hovorili, že manželstvom sa veci zmenia, ona však verila v to, že im sa to nestane. Chcela, aby to bolo ako na začiatku, a preto zvolila inú stratégiu. Žiadne otázky, výčitky, zisťovanie, iba dôkazy z jej strany, starostlivosť a väčšia pozornosť. Viac sa zaujímala o to, ako sa mal, vždy ho čakala s večerou, bozkávala len tak, prekvapovala. Postupne začal aj on. Darčeky, rodinný výlet, voľný čas a slová „ľúbim ťa.“ Niekomu by to prišlo ako bežná vec, ona však bola šťastná. Každý človek potrebuje lásku cítiť. Nie je to však len o sladkých slovách, ale hlavne o skutkoch.

Jeden večer sa ho pri večeri spýtala, či ju ešte miluje? Povedal, že rovnako, ako v prvý deň. Potom mu povedala o tom, ako sa pred pár týždňami cítila. Bola prekvapená, keď povedal, že mal ten istý pocit z nej. Mysleli si, že ten druhý miluje menej a pritom stačilo o veciach a pocitoch hovoriť. Od toho momentu komunikovali otvorene. Už nečakala na to, že niečo pochopí bez toho, aby mu to povedala. On zas nedúfal v to, že obaja vždy uvažujú rovnako. Ich tajomstvo sa skrývalo v otvorenej komunikácií. Žiadna tichá domácnosť, očakávania bez slov, iba úprimnosť a otvorenosť. Ak ho miluješ, komunikujte spolu a ak ho nechceš stratiť, správaj sa k nemu tak, akoby si chcela aby sa správal on sám. Robte to obaja. Nemyslite na to, čo by bolo keby a čo ak. Zabudnite na to, kto je momentálne na rade. Láska nie je žiadna súťaž. Ste len vy dvaja, váš svet, vaša láska a rozhodnutia. Láska nie sú ľudia okolo, overené rady kamarátov, ale dvaja, ktorí sa milujú a rešpektujú navzájom. Ty a on.♡

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Všetci sme pôvodom z Afriky

Slovákmi sa nerodíme, ale stávame.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?