Akého muža máš pri sebe?

Autor: Dominika Dongova | 5.4.2017 o 8:00 | Karma článku: 8,07 | Prečítané:  2834x

Zamilovala si sa a neskôr ste sa dali dokopy.. ale až časom zistíš koho máš naozaj pri sebe. Je to gentleman, alebo nevyzretý muž?

Spomínam si na to, že už počas vysokej školy bola tou žiadanou a obľúbenou ženou. To, že ju chceli brala ako výhodu, vďaka ktorej si mohla vyberať. Náročná žena vyžaduje dokonalého partnera. Nebola tam však len ona, ale aj iné, ktoré akoby občas „brali“ to, čo im prišlo do cesty. Každá z nás však túžila a túži po tom, aby bola milovaná. Hoci by sme si chceli vybrať toho najlepšieho, nakoniec nezáleží na tom, ako dotyčný muž vyzerá, ale aký je a aký bude. Po mesiacoch, rokoch spoločného života a manželstva. Nebudeme žiť s jeho dokonalou tvárou, či perfektným telom, ale s tým, čo má v sebe, s tým, ako si nás váži a ako veľmi mu na nás záleží. Koho máš pri sebe ty?

Je to ten, ktorý ti napriek modernej dobe dokáže otvoriť dvere, odsunúť stoličku, či podať kabát? Ten, ktorý sa ubezpečí či si prišla večer domov v poriadku? Ten, ktorý ťa pozve na obed, či na kávu s tým, že ťa chce skutočne spoznať? Ten, ktorý ťa počúva, hoci má milión svojich problémov? Ten, ktorý si nájde čas napriek povinnostiam? Ten, ktorý ťa oslovuje láska? Ten, ktorý dá občas prednosť tebe pred vlastným programom? Ten, ktorý sa za teba prizná v spoločnosti? Ten, ktorý ťa predstaví rodičom? Ten, ktorý ťa nechce iba na noc, ale nastálo? Ten, ktorému záleží na tom, ako sa cítiš? Ten, ktorý ťa vníma ako svoju partnerku? Ten, ktorý si nenájde dôvod prečo nie, ale spôsob ako sa to dá? Ten, ktorý ťa toleruje a miluje pre to, aká v skutočnosti si? Ten, ktorý ti pomôže byť lepšou ženou a s ním sa cítiš lepšie ako bez neho?

Alebo je to muž, ktorý ťa skrýva pred svetom. Ktorý sa vyhovára na nedostatok času. Muž, ktorý ťa nemá v rebríčku priorít. Muž, ktorého nezaujíma to, ako sa cítiš, ale večer ťa rád vo svojom byte uvidí. Muž, ktorý nevníma teba a už vôbec nie tvoje potreby. Muž, ktorý si ťa neváži. Ten, pri ktorom sa cítiš menej, ako v skutočnosti si. Muž, ktorý nájde na tebe množstvo nedostatkov. Muž, ktorý ťa neváha vymeniť. Ten, pre ktorého si len dočasnou zábavou, priateľkou na dlhé noci, známou, či ženou, ktorá nemá po jeho boku budúcnosť.

Uvedom si jedno... tvoja láska môže byť skutočná, ale pokiaľ ťa nemiluje, nič sa vďaka tvojmu úsiliu nezmení. Láske sa nedá naučiť, nedá sa vynútiť, presne nalinkovať. Ona prichádza z dvoch strán úplne prirodzene. Je výsadou dvoch zrelých ľudí, ktorí vedia, že hoci to nebude vždy dokonalé, napriek tomu to nevzdajú. Idú do toho naplno a spolu. Lebo chcú, lebo chce, lebo láska je pre nich viac ako ego, či iné záležitosti...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?