Tieto slová by mala počuť každá žena... (Od muža)

Autor: Dominika Dongova | 25.4.2017 o 7:59 | Karma článku: 9,93 | Prečítané:  3885x

Mal za sebou niekoľko vzťahov a rozhodol sa, že mi o nich povie. Nakoniec sme skončili pri týchto slovách. Pre teba, milovaná žena...

„Toľkokrát som videl krásnu ženu, ktorá ma na prvý pohľad dostala. Bohužiaľ len malé percento z týchto dokonale upravených žien malo aj niečo viac okrem vizáže, nechtov, vlasov a žiarivo bieleho úsmevu. Stretol som sa aj s tou druhou stranou. Nie príliš atraktívne pre okolie, ale konverzácia s nimi nikdy neviazla. Ony však mali iný problém. Takmer vôbec si neverili, a to celý vzťah pochovalo ešte skôr, ako by niečo začalo. Bolo ich veľa, a priznám sa, že ani ja sám som sa nezachoval vždy férovo, a možno aj preto som sa rozhodol povedať každej z vás niečo, čo už dlhšie neviem prehliadať.

Úprimne nerozumiem tomu, prečo tak kŕčovito hľadáte partnerov a mužov, ktorí vás budú milovať. Hoci aj my muži máme určité požiadavky, vy to v niektorých prípadoch tak preháňate, že si neviem predstaviť koľko mužov by zapadlo do vašej predstavy o pánovi dokonalom. Na druhej strane ste ochotné urobiť pre muža prvé a posledné. Ak vidíte, že sa postará, v okamihu zabúdate na svoju hodnotu a predávate sa tak lacno. Potom potichu trpíte muža, pre ktorého nie ste prvou, poslednou a ani jedinou. Strácate svoju prirodzenosť len preto, aby ste zapadli a prispôsobili sa tomu, čo chce dnešný svet. Tak akosi náhodne to chcete aj vy. Niekedy zájdete až tak ďaleko, že nemáte problém prebrať známej priateľa, snúbenca, či manžela. Potom vás zas láska natoľko zaslepí, že zabúdate na seba. Tvrdíte, že ste iné, ako ostatné a hneď pri prvej ponuke atraktívneho muža zabúdate na svojho už opozeraného partnera. Meníte sa na počkanie. Zväčšujete, zmenšujete, pridávate, odoberáte. Všetko len preto, aby ste boli dokonalé, krajšie a hlavne atraktívne. Vaše krivky a telo pozná takmer celý sociálny svet.

Drahá žena, poviem ti len to, že si krásna práve vtedy, keď si sama sebou. Skoro ráno po prebudení, úprimne zamilovaná, šťastná a spokojná. To sú tie chvíle, kedy ťa tvoj muž dokáže skutočne milovať. To, že sa o seba staráš je v poriadku, pokiaľ to nepreženieš tak, že ťa ani vlastná rodina nespozná. Nesústreď sa v živote len na nájdenie toho pravého, ale hlavne na seba a svoje ciele. Nenechaj, aby ti muž hovoril, čo máš robiť a ako sa správať. Ten normálny sa zamiluje do teba, nie do nejakej dokonalej predstavy. Nikdy nedovoľ aby niekto definoval tvoju krásu a to ako vyzeráš. Všetky tie chybičky krásy sú na tvojom tele tým, čo ťa robí jedinečnou, inou a príťažlivou. Nepredstieraj, že teba taký plytký cit ako láska už nezaujíma. Klameš samú seba a zároveň veríš, že to jedného dňa bude inak. Lásku však nenájdeš, nepritiahneš a v pozícií tej druhej ju nikdy nedosiahneš. Buď sama sebou a ona si ťa jedného dňa nájde...“

Napriek tomu, že sme všetci tak veľmi rozdielni, jedna vec nás vždy spojí. Tou vecou je láska, kvôli ktorej sa deje všetko na svete. Všetko vďaka nej začína a tiež končí. Napriek tomu nezabúdajme, že tá najdôležitejšia začína u nás. Milujme sa kvôli tomu, aké sme. Starnime prirodzene, pracujme na sebe a hlavne sa za každú cenu nemeňme. Ani slnko nevyzerá rovnako ako mesiac a predsa ho milujeme rovnako. Bez rozdielu a porovnávania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Všetci sme pôvodom z Afriky

Slovákmi sa nerodíme, ale stávame.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?