Takýchto mužov chceme?

Autor: Dominika Dongova | 30.5.2017 o 7:40 | Karma článku: 7,62 | Prečítané:  2913x

Nie je to list plný požiadaviek. Nie je to iba o tom, čo by si mal a čomu sa naopak z ďaleka radšej vyhýbaj. Je to o tom, čo chcú ženy, tá tvoja, alebo jeho. Je to pohľad, vďaka ktorému možno pochopíš...

Cez víkend sme mali debatu o tom, čo áno a čo naopak nie. O mužoch, láske, pochybnostiach. Rozoberali sme minulosť, prítomnosť a krutú realitu. Všetko v spoločnosti žien dáva akýsi hlbší zmysel, a preto sme skĺzli aj do tejto debaty. Často sa stretávam s mužmi, ktorí nevedia pochopiť reakciu svojej partnerky, nevedia, ako zaujať, či len nám všetkým nerozumejú. Hoci bolo článkov napísaných niekoľko a vo filmoch nájdeš presný návod, dnes je to o inom. Zmenili sa nám hodnoty a túžime po veciach, ktoré by nás možno v minulosti vôbec nezaujímali.

Hovoríme, že túžime po pánovi dokonalom, ale pritom len chceme dokonalého pre nás a lásku, ktorá nesklame. Neskôr zas chceme, aby nám venoval celú pozornosť, hoci stačí, ak nám jej dá aspoň trocha. Chceme mužov, ktorí sa neboja byť inými, ale zostávajú sami sebou. Chceme dôveru a tiež trpezlivosť. Chceme sa cítiť milované aj po rokoch, tak ako milujeme my. Chceme ambicióznych a cieľavedomých mužov. Mužov so zásadami a pravými hodnotami. Mužov, ktorí to nehrajú na dve strany. Chceme muža, ktorý rozumie našim náladám a chápe, že to nebude celý život dokonalé. Napriek tomu zostane a rieši problém spolu s nami. Chceme budúcnosť a hlavne ju nevidieť rozmazane. Nemusíme byť prvé, ale bolo by fajn byť posledné. Tichá domácnosť je občas v poriadku pokiaľ netrvá týždne a nekončí rozchodom. Chceme mužov, ktorí nezanevreli na lásku a skutočné city, len preto, že rýchla doba a iné možnosti. Chceme mužov, ktorí nám vedia občas povedať nie a napriek tomu sme pre nich tie pravé. Chceme byť jediné, aj keby bolo pokušenie akékoľvek. Chceme mužov, ktorí nehrajú hry, ale poznajú presné pravidlá vzťahu, lásky a odpustenia. Chceme muža, ktorý nesklame. Chceme mužov, ktorí nehľadajú dôvody prečo nie, ale spôsoby ako áno. Chceme spoluhráčov a nie protihráčov. Chceme vzťah, v ktorom sa snažia obaja a nie len jedna strana. Chceme veriť, že sa to ešte stále dá.

Nechceme tak veľa a predsa ani málo. Chceme mužov, ktorí sú skutočnými mužmi. Nepotrebujeme dokonalého pre svet, ale pre nás. 

Vieme, že aj vy máte svoje požiadavky a predstavu o dokonalej žene, práve preto je dôležité stretnúť sa niekde v strede.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?