Neverte tomu, že „láska“ prekoná všetko

Autor: Dominika Dongova | 26.7.2017 o 7:26 | Karma článku: 6,82 | Prečítané:  2403x

Akýkoľvek časopis, ktorý v dnešnej dobe chytím do ruky píše o tom, ako si mám vytvoriť dokonalý vzťah, žiť s dokonalým mužom, byť dokonalou partnerkou, nájsť pravú lásku. Čo ak tou dokonalou však vôbec nechcem byť?

Aj ja som patrila k ženám, ktoré chceli, aby bolo všetko v ich živote perfektné. Bol to akýsi trend a vlastne stále je. Verila som, že „láska“ prekoná všetko, ale mýlila som sa. Ľudia podvedome túžia žiť tak dokonalo a zamilovane, ako niekto koho videli, stretli, poznajú, alebo si to o ňom jednoducho myslia. Keď sa však zavrú dvere, padnú prvé slzy, sklamanie, zrazu sa láska stratí tak rýchlo ako prišla. Práve to sú momenty kedy akosi poľavíme a radšej to vzdáme. Vyberieme sa za ďalšou predstavou lásky a dokonalosti. Na ceste ich stretneme toľko, že meníme ako sa nám chce. Veď príde lepší, lepšia, milióny rýb vo vode. Hovoríme „ľúbim ťa“ hocikomu a na počkanie. Pred pár dňami v noci som sa zamyslela nad tým, prečo nám časom tie naše dokonalé lásky a vzťahy prestanú akosi fungovať a naši partneri nás prestanú priťahovať. Prečo muž, či žena na druhej strane už nie sú tými, ktorými bývali a prečo vlastne zostávame v manželstve plnom stereotypov? Prečo sa to deje, keď to bola na začiatku taká veľká láska? Veď nám hovoria, že môžeme meniť, že všetko sa dá a každý by si mal robiť to, čo chce...

Vtedy som si uvedomila, že práve táto falošná predstava o voľnom výbere, odchode, rozchode a hádkach je pascou mnohých vzťahov. Je to akoby sme si kúpili tenisky a behali v nich každý deň. Čo sa s nimi po pár mesiacoch stane? Zmenia sa na špinavšie, používanejšie, menej atraktívnejšie. Hoci sa nám v nich stále dobre behá, začneme uvažovať a túžiť po iných. Tých nedotknutých a nevyskúšaných. Snívame o pánovi neznámom, lebo ten je ešte stále dokonalý a s dotyčnou kráskou ešte nie sú bežné problémy a hádky. V takejto chvíli si musíme uvedomiť, že aj tie najdokonalejšie tenisky zostarnú, aj ten nakrajší muž zovšednie a aj tá najväčšia láska zažije bod zlomu, či stereotyp. Na nás je to, či sme ochotní akceptovať nedokonalé a všedné. Či nám ten druhý stojí za to a chceme to s ním dotiahnuť až do konca. Bude to možno cesta plná nedorozumení, hádok, výčitiek a tichej domácnosti. Napriek tomu s človekom, ktorému sme kedysi sľúbili, že to bude navždy. On nie je dokonalý, váš vzťah ani náhodou a ty sama máš od dokonalosti rovnako ďaleko.

Práve preto sa za každú cenu nesnažme umelo vytvoriť dojem úžasného vzťahu a nedusme v sebe veci, ktoré nás trápia. Láska nič nezachráni, to iba vy dvaja. Hovorte o všetkom otvorene a hlavne spolu. Kľudne sa spolu aj dva dni nerozprávajte, ale pamätajte kto tam vždy bol keď ste ho potrebovali, kto vás miluje takú šialenú aká ste, kto vás miluje aj s pivným bruškom a kto by vás nevymenil za nič na svete aj po troch deťoch. Lebo v tom sa skrýva pravá hodnota. To je to naše dokonalo – nedokonalé manželstvo, láska, či vzťah. Láska neprekoná všetko, ale vy dvaja áno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?