Neverte tomu, že „láska“ prekoná všetko

Autor: Dominika Dongova | 26.7.2017 o 7:26 | Karma článku: 6,15 | Prečítané:  1975x

Akýkoľvek časopis, ktorý v dnešnej dobe chytím do ruky píše o tom, ako si mám vytvoriť dokonalý vzťah, žiť s dokonalým mužom, byť dokonalou partnerkou, nájsť pravú lásku. Čo ak tou dokonalou však vôbec nechcem byť?

Aj ja som patrila k ženám, ktoré chceli, aby bolo všetko v ich živote perfektné. Bol to akýsi trend a vlastne stále je. Verila som, že „láska“ prekoná všetko, ale mýlila som sa. Ľudia podvedome túžia žiť tak dokonalo a zamilovane, ako niekto koho videli, stretli, poznajú, alebo si to o ňom jednoducho myslia. Keď sa však zavrú dvere, padnú prvé slzy, sklamanie, zrazu sa láska stratí tak rýchlo ako prišla. Práve to sú momenty kedy akosi poľavíme a radšej to vzdáme. Vyberieme sa za ďalšou predstavou lásky a dokonalosti. Na ceste ich stretneme toľko, že meníme ako sa nám chce. Veď príde lepší, lepšia, milióny rýb vo vode. Hovoríme „ľúbim ťa“ hocikomu a na počkanie. Pred pár dňami v noci som sa zamyslela nad tým, prečo nám časom tie naše dokonalé lásky a vzťahy prestanú akosi fungovať a naši partneri nás prestanú priťahovať. Prečo muž, či žena na druhej strane už nie sú tými, ktorými bývali a prečo vlastne zostávame v manželstve plnom stereotypov? Prečo sa to deje, keď to bola na začiatku taká veľká láska? Veď nám hovoria, že môžeme meniť, že všetko sa dá a každý by si mal robiť to, čo chce...

Vtedy som si uvedomila, že práve táto falošná predstava o voľnom výbere, odchode, rozchode a hádkach je pascou mnohých vzťahov. Je to akoby sme si kúpili tenisky a behali v nich každý deň. Čo sa s nimi po pár mesiacoch stane? Zmenia sa na špinavšie, používanejšie, menej atraktívnejšie. Hoci sa nám v nich stále dobre behá, začneme uvažovať a túžiť po iných. Tých nedotknutých a nevyskúšaných. Snívame o pánovi neznámom, lebo ten je ešte stále dokonalý a s dotyčnou kráskou ešte nie sú bežné problémy a hádky. V takejto chvíli si musíme uvedomiť, že aj tie najdokonalejšie tenisky zostarnú, aj ten nakrajší muž zovšednie a aj tá najväčšia láska zažije bod zlomu, či stereotyp. Na nás je to, či sme ochotní akceptovať nedokonalé a všedné. Či nám ten druhý stojí za to a chceme to s ním dotiahnuť až do konca. Bude to možno cesta plná nedorozumení, hádok, výčitiek a tichej domácnosti. Napriek tomu s človekom, ktorému sme kedysi sľúbili, že to bude navždy. On nie je dokonalý, váš vzťah ani náhodou a ty sama máš od dokonalosti rovnako ďaleko.

Práve preto sa za každú cenu nesnažme umelo vytvoriť dojem úžasného vzťahu a nedusme v sebe veci, ktoré nás trápia. Láska nič nezachráni, to iba vy dvaja. Hovorte o všetkom otvorene a hlavne spolu. Kľudne sa spolu aj dva dni nerozprávajte, ale pamätajte kto tam vždy bol keď ste ho potrebovali, kto vás miluje takú šialenú aká ste, kto vás miluje aj s pivným bruškom a kto by vás nevymenil za nič na svete aj po troch deťoch. Lebo v tom sa skrýva pravá hodnota. To je to naše dokonalo – nedokonalé manželstvo, láska, či vzťah. Láska neprekoná všetko, ale vy dvaja áno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?