Moja babka má vo vzťahoch a mužoch jasno

Autor: Dominika Dongova | 3.8.2017 o 7:03 | Karma článku: 11,08 | Prečítané:  14026x

Niekedy nemusíme chodiť ani príliš ďaleko pre rady a inšpirácie. Mňa naposledy a vlastne stále inšpiruje moja babka. Najstarší člen rodiny, ktorý sa hlúposťami nezaťažuje a na všetko má odpoveď.

Kým my chceme všetko hneď, oni vedeli čakať. Hoci to bola iná doba, iné spôsoby, malo to svoje čaro, ktoré im vydržalo dodnes. Nezačali sa nudiť, neuvažovali vo voľnom čase nad rozvodom. Jednoucho žili pre moment a pre seba navzájom. Mám rada tie chvíle, kedy som u nej a rozprávame sa o všetkom možnom. Keď sa nad polovicou vecí iba pousmejem a tou druhou sa nechám inšpirovať. Možno nie sme spolu tak často, ale za to je náš vzťah iný, hlbší a hlavne svojský. Tu nefungujú pravidlá, iba čisté skúsenosti a rady, ktoré môžem a vôbec nemusím akceptovať. Naposledy sme sa rozprávali o láske a mužoch. Obľúbená téma žien, kedy si z času na čas uletia, rozmýšľajú, filozofujú nad niečím, čo možno dokážu zmeniť jedným malým krokom, alebo nad tým žiadnu moc nemajú. Napriek tomu sa rozprávame, veľa a takmer o všetkom.

Vždy hovorí, že je najlepšie vybrať si muža, ktorý má vo svojom živote jasno a nebude ti behať za inými. Tou druhou časťou ma vždy pobaví. Vie to podať tak svojsky a rázne. Potom je vraj dobré nezakazovať mu príliš veľa vecí, aby neušiel za tou, ktorá mu ich dovolí, alebo ich nebude vôbec riešiť. To, že na kráse nezáleží je už roky odvekou pravdou, ale napriek tomu si treba vybrať takého, čo aspoň dobre vyzerá. Mal by byť charakter a gentleman, niečo ako muži kedysi. Kým ženy (babka) pracovali na poli, oni (dedko) za nimi chodili a snažili sa o to, aby si ich všimli. Vraj dnes je to naopak. Ženy sa ponúkajú a muži zostávajú stáť na jednom mieste. Potom si ich vezmú tie, ktoré boli rýchlejšie, odhodlanejšie a povedali im o tom, čo chcú na rovinu. Preto si treba vážiť tých, ktorí sa napriek dobe snažia a správajú sa ku tebe ako ku žene. Možno nie sú z radov tí najvýraznejší, ale majú svoje čaro a hlavne jasno v láske a vzťahoch. Nikdy by sme vraj nemali veriť sladkým rečiam, ale skutkom. Keď muži chcú, spravia všetko. Keď nie, takmer nič ich neprinúti.

Je ich vraj veľa takých, ktorí zabudli na to, že byť mužom, znamená byť silným jedincom a v tom im môžeme pomôcť my ženy. Na konci mi povedala toto: „Neberte im tieto úlohy a nerobte veci, ktoré sú čisto mužskou záležitosťou. Len tak si udržíte status ženy, ktorú je jednoduché milovať.“ Ak sa ten váš náhodou ešte stále neprejavil, alebo je vaša spoločná budúcnosť príliš nejasná, nezakrývajte si oči pred pravdou. Muž, aj žena spravia vždy všetko, čo môžu, ak im na niekom skutočne záleží. Ostatné sú len dohady a strata času.

Babky v tom majú jasno a dedkovia vedia čo sa patrí. Preto ich mám rada. Ich príbehy a rozprávania nikdy nestratia zmysel...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?