Prečo si stále sama?

Autor: Dominika Dongova | 11.8.2017 o 17:07 | Karma článku: 7,23 | Prečítané:  2691x

Kým niektoré ženy o sebe vyhlasujú, že milujú slobodný život a nepotrebujú vzťahy, iné trápi opačný problém. Napriek tomu ani jedna z nich nie je na tom horšie, či lepšie. Je to len vec pohľadu a možno...

Asi každý z nás vie, že mať po boku niekoho je v dnešnej dobe menšia "výhra". Nie preto, že by sme nedokázali existovať osamote, ale preto, že s ním, či s ňou to má väčší zmysel. Aj keď sa ti práve nedarí a nemáš najlepší deň, ten pocit, že ťa niekto čaká doma, alebo na teba myslí je fajn. Vlastne viac než to. Hoci je láska nevyhnutnou súčasťou našich životov, nevieme, kedy presne a v akom podaní príde do nášho života. Možno si myslíš, že už máš na to vek, či jednoducho si ju zaslúžiš po toľkých sklamaniach. Aj tak si ju nevynútiš a nezariadiš tak, aby zostala. Je to jedna z mála vecí, ktoré nemáme tak úplne pod kontrolou. Lebo láska a zopár strávených nocí sú dva odlišné pojmy. Kým môžeš niekoho zbaliť na svoju charizmu, dokonalé telo, či iné triky, reálne s ním nepohneš tak, aby sa zamiloval, či zamilovala. Ono to jednoducho musí prísť z oboch strán. Jeden moment, jeden tichý klik, jedna súhra a pocit, že je to ono. Žijeme príliš rýchlo a preto sa môže stať, že veľa „správnych“ ľudí na vzťah prehliadneme.

Sústredíme sa na jedného, ktorý nemá záujem, kým ostatní prichádzajú a odchádzajú bez nášho povšimnutia. Lebo chceme lepšie, krajšie, úspešnejšie polovičky. Máme predsa milión požiadaviek. To je fajn a nehovorím, že z nich treba odobrať všetky, ale občas je dobré dať šancu niekomu, o kom si na prvý pohľad nemyslíme, že je to ten náš pán dokonalý, či tá dokonalá. Nikdy nevieme, či sa ním nestane a popravde niekedy vlastne ani nevieme, čo vlastne chceme. Túžime po jednom a keď to príde, zničí nám to život. Potom sa dostávame do začarovaného kruhu, z ktorého je dobré raz a navždy vystúpiť. Je to ako s čokoládou a s podobnými prehreškami. Chceme ich, dáme si ich, necítime sa po nich dobre, ale napriek tomu s nimi neprestaneme. Stopne nás možno pár kíl navyše, či zdravie. To, že si sama nie je žiadna tragédia, ale ani výhra. Možno si myslíš, že ti nerozumiem a čo ja o tom viem. Poviem ti však, že veľa a dosť na to, aby som mohla tvrdiť, že tá skutočná láska príde vtedy, keď to chceš vzdať, po obrovskom sklamaní, po tvrdej lekcií, po rokoch samoty.

Možno to nebude ten, o kom si celý život snívala, možno nebude mať dokonalé telo, plnú kreditku, či postavenie. Bude však stáť za to. Práve on ťa bude milovať takú, aká si, nie takú, akú by z teba chcel spraviť svet. Bude sa snažiť a nenechá ťa prosiť o pozornosť. Bude vedieť, ako sa správať k žene a nikdy na teba nepoloží ruku. Bude to ten, ktorý príde vtedy, keď budeš schopná milovať seba. Až potom vytvoríte zdravý a vyrovnaný vzťah.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Chorvátsky novinár pre SME: Nie som šťastný z futbalového úspechu

Tréner Zlatko Dalič premrhal možnosť zmeniť veci.

KULTÚRA

Vraždu Kuciaka nemali chuť spracúvať. Ukázalo sa, že je čas

Joj chystá tretie pokračovanie seriálu Za sklom.


Už ste čítali?