Chceli sme si dať pauzu vo vzťahu, ale...

Autor: Dominika Dongova | 12.9.2017 o 7:07 | Karma článku: 6,57 | Prečítané:  2374x

Počúvam to z každej strany a dnes stále viac. Nestáva sa to však len vám, či im, ale aj mne samej. Žiadny vzťah nie je dokonalý, ale ešte horšie, ako časté hádky je už len pauza. Prešla som si v minulosti dvoma a...

Dnes to nebude o inej žene, ani kamarátke, ale bude to môj vlastný pohľad a príbeh. Vlastne dva. Pred pár rokmi som si myslela, že som našla muža, ktorý bude so mnou až do úplného konca. Uznávam, poriadne naivná predstava, ale my ženy si často a rady ideme svoje.

Prvýkrát keď sme sa rozhodli dať si pauzu, to bolo také, že veď je toho na nás oboch príliš veľa, tak si dajme chvíľu oddych od seba. Každý z nás však tento „oddych“ bral po svojom. On, ako príležitosť stretnúť sa aj s inými ženami - ja, ako nádej a čas, že si konečne uvedomí, prečo nám to nefungovalo. Pauza sa predlžovala, nervy stupňovali, očakávania tiež a potom celé to kruté vytriezvenie. Uvedomil si, že mu je lepšie samému. Risk sa tentokrát nezmenil na zisk. O pár rokov to bolo podobné s tým, že ja som bola tá, ktorá stála na druhom mieste, na tom, z ktorého sa vám už nechce späť. Zrazu si zvyknete a uvedomíte si, že vám je akosi lepšie. Nechce sa vám snažiť a tak to uzavriete. Vďaka pauze ten rozchod akosi bolí menej, lebo to príde prirodzene. Jeden z vás to určite čakal a možno aj dlhšie plánoval.

Povedala som si však, že to už nikdy vo vzťahu nespravím, lebo som vedela, že to nikam nevedie. Je to len akýsi spôsob, ako sa vyhnúť problémom, alebo rozchodu. Najhoršie je, že hoci si poviete, že už nič podobné nespravíte, život vám tú situáciu postaví do cesty neskôr opäť. Možno v úplne inom podaní, ale predsa. Myslela som si, že tomu už čeliť nebudem, ale ono to prišlo. Poznáte ten pocit, keď viete, že človeka milujete, ale nefunguje to? Ak áno, vtedy si uvedomte, že nikdy nebude nikto a nič fungovať dokonale podľa vašich predstáv. Na vzťahu treba pracovať, odpúšťať a naučiť sa existovať spoločne. Vždy tam bude niečo, čo vám bude prekážať, čo vás bude vytáčať, niečo, čo nedokážete len tak prekusnúť. Neriešte to však pauzou, tá to celé len zhorší. Zrazu sa vám bude zdať váš slobodný život jednoduchší, ako ten spoločný. Kompromis pôjde bokom a snaha tiež. My ľudia si vyberáme prirodzene jednoduchšie veci, lebo máme radi pohodu, kľud a hlavne sa neradi stresujeme a vydávame viac energie ako musíme.

Práve v tom sa skrýva problém, ktorý prinesie so sebou pauza, či oddych od druhého. Zrazu sa všetko odsúva na neurčito a máme pocit, že si konečne vydýchneme. Naozaj však tento oddych od druhého potrebujeme? Je to ako keby si chcete dať oddych od svojho dieťaťa, len preto, že nie je také, ako by podľa vás malo byť. Dovolenku od lásky v skutočnosti nepotrebujete. Vzdialenosť a čas totižto dvoch ľudí rozdelí viac, ako to, keď budú úprimne čeliť problémom. Celé je to naše rozhodnutie a všetko, čo sa so vzťahom stane stojí a padá len na vás, na nás a na nich. Dvaja, nikto ďalší. Dať si pauzu je preto podobné, ako povedať si zbohom predčasne a dúfať, že možno to niekto za nás tam vonku vyrieši. Stane sa však pravý opak a možno prídete o človeka, ktorý v skutočnosti znamenal viac, ako ste si v tej chvíli mysleli. S láskou sa nezahráva...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nekradnite, Boh vás vidí. Ako vyzerali prvé zájazdy po Nežnej revolúcii

Cestovali s paštétami a termoskami a hodiny v autobusoch prespievali. Keď Taliani videli československý autobus, zamykali záchody.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?