Nový muž

Autor: Dominika Dongova | 15.11.2017 o 7:24 | Karma článku: 4,66 | Prečítané:  1409x

Tie začiatky sú vždy také iné, krajšie a hlavne neopozerané. Tá láska je tam prirodzene, nenútene a hlavne s úplne presným načasovaním. Taký bol aj on. Ona. Vlastne ...až do. Alebo?

Vždy to bolo o niekom inom, tentokrát to však bude o niekom, kto mi je veľmi blízky. Človek, ktorý bol a je dôkazom toho, že sa oplatí veriť ešte v dobrých mužov, dobré ženy a reálne vzťahy. Aj keď to celé tak časom nevyzeralo. Ide o muža, ktorého poznám už poriadne dlhý čas. Bol to vždy charakter, teda aspoň čo sa nášho kamarátstva týka. Napriek tomu tam nič viac nebolo. Presný príklad toho, že máš pred sebou ideál, ale nie je to to, čo ťa spraví  šťastnou. V zmysle lásky.

Spoznala som ho však aj z tej inej strany vďaka jeho novej priateľke, ktorá sa stala mojou kamarátkou už po krátkom čase. Ich začiatky boli také, že bolo zbytočné čokoľvek komentovať slovami. Jednoducho vyrovnaný a krásny pár. Chceli všetko a ich plány siahali ešte ďalej. Avšak po roku to už nebolo len to pekné, ale aj bežné problémy. Z ničoho nič sa začali odcudzovať, až som si všimla, že ich vzťah ochladol. Keďže ich oboch poznám, verzie som mala hneď dve. Tá jej bola o tom, že sa zmenil a že by chcela, aby bol taký ako predtým, že chce viac zážitkov, vzrušenia, že to nie je ono, že už ju to celé tak nenapĺňa, že potrebuje, aby sa to dalo znova do poriadku a bola šťastná ako na začiatku. On si išiel svoje o tom, že na neho prílš tlačí, že už nie je taká bezprostredná ako bývala, že jej všetko vadí a že často preháňa. Každý mal svoju verziu.

Verziu, ktorá bola plná skrytej lásky, vzťahu, hádok, či sťažností. Hoci ja som si ich nevedela predstaviť ako dve samotné bytosti, oni tam tým ich prístupom nepriamo smerovali. Celé toto ich nešťastné obdobie trvalo niekoľko týždňov, mesiacov, až som sa s nimi prednedávnom spoločne stretla. Nebola to láska. Viete však prečo? Oni sa jednoducho prestali snažiť a brali sa ako samozrejmosť. Bolo to podobné, ako keď si zvykneš na to, že sa ti darí a zaspíš v tom jednom štádiu úspechu, alebo ako keď schudneš a potom začneš jesť všetko, čo ti príde pod ruku. Mali zrazu sto dôvodov, prečo sa to nedá a toľko pochybností. Avšak nevšimli si, že tie city, láska a príťažlivosť nikam neodišli. Len čakali na to, kedy si ich obaja všimnú a začnú ich znova používať. Kedy si uvedomia, že nikdy to nebude ako na začiatku, ak sa oni obaja nebudú tak správať. Nič sa nedeje len tak a svet sa nezastaví len preto, že to chcete. On bude bežať a je len na vás, aké tempo zvolíte. Ani oni, ani my, ja, či ty, nemôžeme čakať, že vec, na ktorej prestaneme pracovať bude fungovať donekonečna. Všetko sa raz prirodzene stopne, ale my to môžeme vždy rozhýbať, posunúť a neustále napredovať.

Muži, rovnako ako aj ženy potrebujú lásku, ktorá sa ani napriek dobe, či okolnostiam nezmení. Hoci možno občas spomalí, reálne nezastaví. Pohyb a akcia sú veci, ktoré nás držia pri živote. Aj preto naše srdce stále búcha, lebo keby sa zastavilo, už toho veľa nestihneme. Miluj, odpúšťaj, pracuj a nikdy sa neuspokoj s tým, čo je. Je v tebe viac a zároveň všetko, čo potrebuješ na to, aby to fungovalo. S láskou. S vami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Peniaze na reformu školstva v rozpočte nevidno

Školstvo je v rozpočte málo ambiciózne.

DOMOV

Kotleba predal majetok župy nelegálne za jediné euro, prípad rieši polícia

Zmluvy na euro neplatia. Medzi predanými strojmi boli zrejme aj pojazdné kusy v hodnote tisícov eur.

DOMOV

Nishita oslobodili, podľa sudcu konal v nutnej obrane

Verdikt padol v kauze smrteľného pobodania.


Už ste čítali?