Vzťah po nevere

Autor: Dominika Dongova | 6.12.2017 o 6:55 | Karma článku: 7,18 | Prečítané:  3156x

Nikdy by som si nemyslela, že sa to niekedy stane aj mne samej. Tentokrát je to príbeh z mojej vlastnej minulosti, ktorý ti možno povie, ako ďalej. Pretože v poslednej dobe mi viaceré z vás píšu práve o tomto probléme...

Stalo sa to pred niekoľkými rokmi a dodnes si to celé pri slove „nevera“ v hlave premietam. Jednoducho sa takéto veci stanú vašou súčasťou. Hoci zabudnutou, ono to tam niekde vo vás je. Avšak nemáte sa za čo hanbiť, pretože neverou si bohužiaľ prešli mnohé. Aj keď pravdou je, že sa o tom príliš veľa nehovorí. Veď chceme všetky pôsobiť ako vyrovnané, milované a hlavne nikdy nepodvedené partnerky. Priznám sa však, že ja som sa ocitla na tej druhej strane.

Poznáte ten pocit, keď veríte, že váš partner je iný a že mu stačíte? Tak na to krátko po nevere rovno zabudnite. Najhoršie však je to, keď to vôbec nečakáte. Jednoducho to príde bez zaklopania, predstavenia sa a vyrazí vám to dvere. Do vášho srdca a hlavne to pekne zamáva s vašou schopnosťou veriť. Práve v takom momente si zrazu spomeniete, ako ste utešovali vašu podvádzanú kamarátku. Dnes ste na jej mieste a žiadne slová útechy vás reálne nezaujímajú. Bolí to a napriek tomu mu chcete znova veriť. Ak ho milujete dáte mu šancu, možno dve, tri, alebo to jednoducho akceptujete. Skúsila som druhú a dokonca aj tretiu šancu, ale poviem vám, že reálne sa na to nedá nikdy zabudnúť. Je to tam, za každým jeho slovom, za každou poznámkou, dotykom, či pohľadom. Vidíte, že už nie ste prioritou, hoci vás o tom narýchlo zrazu presviedča. Cítite, že máte po boku cudzieho muža a aj keď mu chcete znova veriť, jednoducho na to nemáte mozgovú kapacitu. Vždy, keď odíde z domu, prehrávate si v hlave všetky možné scenáre. Kde, s kým a znova? Je jedno, či ide do práce.

Náš vzťah bol po tom všetkom úplne iný a aj keď sme chceli začať odznova, nešlo to. Stále nás niečo brzdilo. On pôsobil tak, že sa cez to rýchlo preniesol, kým ja som na to neustále myslela. Hoci sa hovorí, že v dnešnej dobe je nevera trendom, že podvádza každý, že nikto s jednou osobou dlho nevydrží, že... Avšak, keď tieto slová utíchnu, zistíte, že to nie je pravda. Veď vy by ste svojho partnera nepodviedla, ani vaše kamarátky a ďalšie osoby. Preto, ak sa rozhoduješ, či zostať, alebo odísť, rozhodni sa podľa srdca. Nie podľa mňa, jej, či ďalšej známej. Jednoducho ty sama musíš cítiť, že to celé má ešte zmysel. Avšak, ak ťa podvedie znova a klamstvá sú na dennom poriadku, tak sa pravde pozri do očí čo najskôr. Láska nikdy nebola o tom, stať sa tou druhou. Ona dá buď všetko, alebo nič.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Druhé, menej známe Pompeje. Prečo zanikli tak rýchlo

Ostia patrila ku kľúčovým miestam Rímskej ríše.

DOMOV

Pozadie protestov riešili aj pri Gorile. Bol za tým Kočner

V zákulisí operoval Kočnerov komplic.


Už ste čítali?